Юве излезе на второ място с първата си победа от месец насам

Юве излезе на второ място с първата си победа от месец насам Снимка: Getty Images

Ювентус достигна до важна домакинска победа с 2:1 над Лече в междинния 33-ти кръг на Серия "А".

Поне временно "Старата госпожа" се изкачи на второто място в класирането и е все по-вероятно да запази позицията си в топ 4.

Юве беше навъртял четири мача без победа в калчото, но днес показа признаци, че излиза от кризата и че може да завърши силно сезона.

Леандро Паредес откри резултата от пряк свободен удар в 15-ата минута, но в 37-ата Юве допусна изравняване от дузпа.

Игра с ръка на Данило причини наказателния удар, а Асан Сисей отбеляза от бялата точка за 1:1.

Само три минути по-късно обаче Душан Влахович отбеляза попадението, което се оказа и победно.

Сърбинът не се беше разписвал от март, но този път вкара с красив удар от въздуха - 2:1.

През втората част мачът стана двуостър и положения не липсваха и пред двата тима.

Данило стреля с глава след ъглов удар и нацели гредата, а после гостите стигнаха до най-добрия си шанс да изравнят, но Шчезни спаси изстрела с глава на Сисей.

Тимът на Макс Алегри излезе втори с 63 т. пред Лацио с 61 и с мач по-малко.