Ювентус се бетонира в топ 4 с късен гол на резерва

Ювентус се бетонира в топ 4 с късен гол на резерва Снимка: Getty Images

Юве направи пълен обрат срещу Сасуоло като гост и с победа с 2:1 се бетонира в топ 4 на Серия "А".

4 кръга преди края "бианконерите" натрупаха преднина от 8 т. пред петия Рома и вече са почти сигурни за мястото си в зона "Шампионска лига".

Така Масимилиано Алегри и отборът му най-вероятно ще изпълнят минималната цел в този като цяло разочароващ сезон за клуба.

Джакомо Распадори откри за Сасуоло в 38-ата минута с изстрел в близкия ъгъл на Войчех Шчезни.

Още в края на полувремето Пауло Дибала изравни със страхотен удар под гредата, но при попадението остана съмнение за нарушение на Алваро Мората при отнемането на топката.

През втората част Юве направи няколко пропуска преди резервата Мойс Кийн да донесе победата в 88-ата минута.

Кийн успя да обработи една топка с гръб към вратата, да се обърне и да се разпише между краката на вратаря за крайното 2:1.