За историята: Палмейрас повтори постижение на Бока и защити Копа Либертадорес (видео) Снимка: Getty Images

Палмейрас грабна Копа Либертадорес за втора поредна година с победа с 2:1 след продължения във финала срещу Фламенго.

Заключителният мач от надпреварата се игра в Монтевидео и предложи изцяло бразилски сблъсък, в който Палмейрас записа голямо постижение - за пръв път от 2001 г. един тим успява да защити трофея си в най-престижния южноамерикански клубен турнир.

Тогава това стори Бока Хуниорс.

На "Естадио Сентенарио" Палмейрас откри още в 5-ата минута с гол на Рафаел Вейга след добра акция отдясно и подаване по земя.

В 72-рата минута голмайсторът на Фламенго Габриел Барбоса изравни с изстрел в близкия ъгъл и вкара срещата в продължения.

Решаващият момент дойде в 95-ата минута, когато Дейверсон стана герой за Палмейрас.

Той се възползва от голям гаф на Андреас Перейра, който играе във Фламенго под наем от Манчестър Юнайтед, и завърши сам срещу вратаря за 2:1.

За трета поредна година бразилски отбор прибира Копа Либертадорес, а трофеите на Палмейрас от надпреварата вече са три.

Най-успешният клуб в турнира е аржентинският Индепендиенте със седем купи пред Бока с шест и уругвайския Пенярол с пет.