Жота продължава да бележи и запазва надеждите на Ливърпул

Жота продължава да бележи и запазва надеждите на Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул запази шансовете си за първото място във Висшата лига с важна победа с 2:0 над Лестър на "Анфийлд".

Двата гола за успеха отбеляза Диого Жота, който продължава да е под пара и да осигурява попаденията на тима в периода, докато Садио Мане и Мохамед Салах отсъстват.

Жота вече има 17 гола от началото на сезона.

Днес пък Салах се завърна в игра с червения екип и влезе като резерва за последния половин час, беше и на сантиметри от красив гол, но уцели гредата.

Ливърпул пропусна още редица положения след като поведе в 34-тата минута, когато Жота направи добавка отблизо.

Голът на успокоението дойде едва в 87-ата минута след асистенция на Жоел Матип.

Преди днешния двубой "червените" изоставаха с 12 пункта от лидера в класирането Манчестър Сити и не можеха да си позволят загуба на точки.

Сега те са втори с 51 т. срещу 60 за шампиона, но все още имат и мач по-малко, така че интригата за титлата остава жива.

По същото време Арсенал също се поздрави с ценен успех - 1:0 като гост на Уулвърхемптън.

"Артилеристите" се изкачиха на петата позиция, на точка зад четвъртия Уест Хем и с два мача по-малко от "чуковете".