Зрелище без победител, Салах измъкна Ливърпул в дербито

Зрелище без победител, Салах измъкна Ливърпул в дербито Снимка: Getty Images

Арсенал и Ливърпул завършиха 2:2 в зрелищното дерби на кръга във Висшата лига.

Съперниците направиха много здрав мач, в който домакините на два пъти повеждаха, но мърсисайдци се връщаха в мача, а точката за Ливърпул донесе Мохамед Салах десетина минути преди края на редовното време.

Резултатът облагодетелства най-вече Манчестър Сити, който вече е едноличен лидер в класирането.

Букайо Сака откри в 9-ата минута, след като получи дълга топка зад защитата, надигра тотално Анди Робъртсън и разстреля Келъхър в близкия ъгъл.

Десетина минути по-късно обаче резултатът беше изравнен.

След ъглов удар Луис Диас отклони от близката греда и Върджил ван Дайк с глава направи 1:1.

Мачът оставаше изключително динамичен и положения и пред двете врати не липсваха.

Последва период на доминация на Арсенал, който беше оползотворен в 42-рата минута със статично положение.

Деклан Райс центрира от пряк свободен удар и Микел Мерино с глава отбеляза дебютното си попадение с екипа на "артилеристите".

Последва дълга проверка за засада, но голът беше признат.

През втората част на Микел Артета му се наложи да замени принудително Габриел Магаляеш и така Арсенал трябваше да се справя и без двамата титулярни централни защитници (Уилям Салиба беше наказан).

С контузия напусна и друг от бранителите, Юриен Тимбер.

Въпреки това, домакините успешно блокираха атаките на съперника до 81-вата минута.

Тогава един дълъг пас на Александър-Арнолд стигна до Дарвин Нунес, той изведе Салах в идеална позиция и египтянинът нямаше как да сбърка за 2:2.

Последваха активни минути за Арсенал към края на редовното време, но те не дадоха резултат.

В таблицата Сити е първи с 23 т. пред Ливърпул с 22 и Арсенал и Астън Вила с по 18.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.