Пропуски и ВАР закопаха Манчестър Юнайтед при поредния провал

Пропуски и ВАР закопаха Манчестър Юнайтед при поредния провал Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед продължи с провалите си през сезона и отстъпи с 1:2 като гост на Уест Хем.

Дискусионна дузпа, отсъдена с ВАР в началото на добавеното време, донесе успех на "чуковете", докато тимът на Ерик тен Хаг може да се сърди само на себе си за пропуските си по-рано в двубоя.

Мачът започна с няколко пропуска на Манчестър Юнайтед, като в самото начало Алехандро Гарначо удари греда.

Шансове се откриха отново пред Гарначо, пред Расмус Хойлунд и Бруно Фернандеш.

Диого Далот пък се провали на празна врата.

През втората част обаче представянето на домакините беше съвсем различно.

В 74-тата минута Уест Хем откри, след като Крисенсио Съмървил достигна една топка при опит за удар на Дани Ингс, и отблизо я довкара.

В 81-вата минута Каземиро успя да изравни с глава, но развръзката дойде 10 минути след това.

Де Лихт направи влизане и се сблъска с Ингс при разбъркване в пеналта.

ВАР сигнализира на съдията да разгледа ситуацията и впоследствие той отсъди дузпа. Останаха обаче съмнения, че Дани Ингс игра с ръка още преди контакта с бранителя.

Джаръд Боуен безпощадно вкара дузпата и даде преднина на своите.

В 14-те минути допълнително време Андре Онана спаси удар от упор на Емерсон, но гостите нямаха реално положение, от което да изравнят.

По същото време Челси се наложи с 2:1 у дома над Нюкасъл.

Нико Джаксън откри резултата в 18-ата минута след асистенция на Педро Нето.

"Свраките" изравниха след половин час игра, когато на празна врата се разписа Александър Исак.

Малко след почивката Коул Палмър отбеляза дежурния си гол и той се оказа победен.

Последвалият натиск на Нюкасъл не донесе изравняване, а Исак направи голям пропуск.

Тотнъм пък загуби с 0:1 гостуването си на Кристъл Палас.

В класирането Манчестър Юнайтед се свлече чак до 14-тата позиция в таблицата с 11 т., колкото има и Уест Хем.

Нюкасъл е пред тях с точка повече, а Челси е на четвърто място със 17 т.