Великолепна седморка! Испания подплаши конкуренцията

Великолепна седморка! Испания подплаши конкуренцията Снимка: Getty Images

Испания записа мечтан старт на Световното първенство в Катар и отнесе със 7:0 Коста Рика в група "Е".

Испанците отчетоха рекордната си победа на световни финали, като надминаха болезненото за нас 6:1 над България през 1998 г. В онзи мач сред голмайсторите беше сегашният селекционер на Испания Луис Енрике.

Тази вечер играчите на Енрике се забавляваха на терена и нямаха никакви проблеми със съперника, след като поведоха с 2:0 още до 21-вата минута.

Първо се разписа Дани Олмо, а после игралият като фалшива деветка Марко Асенсио удвои.

До почивката Жорди Алба спечели дузпа и Феран Торес я превърна в гол за 3:0.

През второто полувреме Торес се разписа втори път, а в 75-ата минута Алваро Мората асистира на Гави за 5:0.

Коста Рика пък съвсем рухна и получи още две попадения.

В 90-ата минута Карлос Солер покачи на 6:0 с добавка, а в добавеното време унижението за Кейлор Навас и съотборниците му стана още по-голямо, тъй като вкара и Мората.

Така "Ла фурия роха" стартира по възможно най-впечатляващия начин в групата, в която по-рано днес Германия загуби от Япония.

В неделя Испания се изправя срещу Бундестима, който вече е пред срамно отпадане още в групите на първенството.