Започваме с легендата на Саутхемптън, който е първият „вековен” в нашата класация.
Един от любимците на „Стамфорд Бридж”. Спечели поредни титли с Челси през 2004/05 и 2005/06 преди да вземе и две „Златни обувки” – 2006/07 и 2009/10.
Вече на 31 години, Бент се бори да се завърне във Висшата лига с екипа на Дарби Каунти.
Дълги точни пасове, комбинирани с безпощаден удар отдалече. Пол Скоулс бе пример за полузащитник, който успя да се адаптира с всяко изменение на играта. 11 титли на Висшата лига и винаги верен на Юнайтед.
24 години, 109 гола и 13 титли във Висшата лига. Гигс е може би най-голямата легенда на първенството на Англия в сегашния му вид. В момента, е помощник на Ван Гаал, като много смятат, че е и бъдещият му наследник начело на Манчестър Юнайтед.
Един от играчите, които никога няма да бъдат забравени, включително и благодарение на продължаващите шеги по негов адрес.
През сезон 1997/98, с екипа на Ковънтри Сити, подели „Златната обувка” с Майкъл Оуен от Ливърпул и Крис Сътън от Блекбърн, като и тримата отбелязаха по 18 попадения.
Голяма част от кариерата му мина преди Висшата лига да бъде формирана – през 1992 г. На два пъти отбеляза по 23 гола – 1993/94 и 1996/97.
Джерард спечели почти всичко с екипа на Ливърпул. Напусна „Анфийлд” след 17 години с екипа на „червените” и тръгна да покорява Америка. Незабравим, вечен, изключителен, капитан!
Един от най-важните играчи за Юнайтед при требъла през 1999 г. Подели „Златната обувка” с Хаселбанк и Оуен, но бе избран за най-добър играч в Лигата за сезона.
Постигнати с шест различни отбора: Арсенал, Ливърпул (под наем), Манчестър Сити, Болтън, Челси и Уест Бромич Албиън. През сезон 2008/09, с екипа на Челси, стана и голмайстор на Висшата лига с 30 гола.
На 35г., все още играе. Една от звездите на ЛА Галакси, Кийн помогна и на Ейре да се класира за финалите на Евро 2016.
През сезон 1998/99, с екипа на Лийдс, подели „Златната обуква” с Майкъл Оуен от Ливърпул и Дуайт Йорк от Манчестър Юнайтед – и тримата отбелязаха по 18 гола. През сезон 2000/01 обаче се поправи, отбелязвайки 23 попадения с екипа на Челси и печелейки еднолично отличието.
Един от двамата все още действащи футболисти в тази класация. През този сезон, има четири гола с екипа на Съндърланд.
Все още е в топ 10, но може да бъде изпреварен от Дефоу, имайки предвид как се представя англичанинът. През 2011/12 вкара 30 в последния си сезон с екипа на Арсенал. През следващия – помогна на Юнайтед да спечели титлата и отново грабна „Златната обувка”.
Отбеляза голове с екипите на Нотингам, Тотнъм, Юнайтед, Портсмут и Уест Хем. Шерингам все още държи рекорда за най-възрастния голмайстор във Висшата лига – 40 години и 268 дни.
Направи силно впечатление с екипа на КПР в ранните 90, след което доразви потенциала си в Нюкасъл и Тотнъм и може би заслужаваше повече от 17-те мача, които изигра с националната фланелка на Англия.
Отбеляза 118 още до 25-годишна възраст. Спечели на два пъти „Златната обувка” – 1997/98 и 1998/99. След това обаче – прогресът на един от най-големите таланти в историята на английския футбол секна. Какво ли щеше да стане, ако бе останал в Ливърпул през цялата си кариера?
Още една „червена” легенда. Известен като един от играчите с най-добро завършващо докосване. Познат като „Бог” на „Анфийлд”.
Един от футболистите, които не можеш да мразиш. Изключително талантлив, техничен, гладен за голове и успехи. Спечели четири „Златни обувки” между 2001/02 и 2005/06. Подлгасник за „Златната топка” през 2003 година. Със сигурност, един от най-класните футболисти, които Висшата лига е имала честта да притежава.
Една от последните легенди на Челси. 13 сезона с екипа на „сините”, но вкара последните си голове във Висшата лига като част от Манчестър Сити по време на периода си под наем от тима на Ню Йорк Сити.
В момента, Коул дели второто място за най-резултатен футболист в историята на Висшата лига с Уейн Рууни. Коул отбеляза попаденията си за шест различни отбора: Нюкасъл, Юнайтед, Блекбърн, Фулъм, Сити и Портсмут. През 1993/94 вкара 34 гола за Нюкасъл и спечели „Златната обувка”, след което спечели пет титли и веднъж Шампионската лига с „червените дяволи”.
Единственият действащ футболист, който има реалните шансове да оглави тази класация. С моментната си форма обаче, Рууни наистина трябва да поработи, за да излезе поне еднолично на второто място.
Неоспоримият №1. С много сериозна преднина. Особено с моментната форма на Рууни. През сезон 1994/95 стана шампион с Блекбърн – първият от три поредни сезона, в които спечели и „Златната обувка”. Почти невъзможен за спиране, един от последните т.нар. „старомодни нападатели”.