Велико! Ливърпул влезе в Топ 10 на отборите с най-дълга серия без загуба в историята

Ливърпул влезе в Топ 10 на отборите с най-дълги серии без загуба. Вижте кои са останалите тимове в галерията... Снимка: Getty Images
10. Перуджа – 38 мача без загуба, 1978-79 г.
9. Реал Сосиедад – 38 мача без загуба, 1979-80 г.
8. Фиорентина – 40 мача без загуба, 1955-56 г.
7. Челси – 40 мача без загуба, 2004-05 г.
6. Нотингам Форест – 42 мача без загуба, 1977-78 г.
5. Барселона – 43 мача без загуба, 2017-18 г. Снимка: Getty Images
5. Барселона – 43 мача без загуба, 2017-18 г.
4. Ювентус – 49 мача без загуба, 2011-12 г. Снимка: Getty Images
4. Ювентус – 49 мача без загуба, 2011-12 г.
3. Арсенал – 49 мача без загуба, 2003-04 г. Снимка: Getty Images
3. Арсенал – 49 мача без загуба, 2003-04 г.
2. Байерн Мюнхен – 53 мача без загуба, 2012-14 г. Снимка: Getty Images
2. Байерн Мюнхен – 53 мача без загуба, 2012-14 г.
1. Милан – 58 мача без загуба, 1991-93 г.

Ливърпул влезе в историята, записвайки 38-и пореден мач без загуба във Висшата лига след победата с 1:0 в дербито с Тотнъм.

Така „червените“ не само направиха поредна сериозна стъпка към титлата, но и се изравниха с Перуджа (1978/79) и Реал Сосиедад (1979/80) в класацията за най-дълга серия без загуба в историята.

Гостите натиснаха още в началото и в средата на първата част Гасанига трябваше да се намесва след удар на Ван Дайк. Малко по-късно падна и победното попадение.

В 37-ата минута Джордан Хендерсън спечели една топка на границата на наказателното поле, тя стигна до Роберто Фирмино, който отблизо разстреля вратаря на Тотнъм и донесе победата на Ливърпул.

„Шпорите“ се опитаха да стигнат до точката в края и на два пъти бяха близо, но огромни пропуски на Хьон-Мин Сон и резервата Джовани Ло Селсо не им позволиха да вземат нещо от двубоя.

Победата увеличи още повече аванса на Ливърпул на върха след днешната загуба на Лестър от Саутхемптън. „Червените“ имат вече 61 точки на върха, с 16 пред „лисиците“ и 17 пред Манчестър Сити.

Вижте кои са останалите в Топ 10 на отборите с най-дълги серии без загуба в Топ 5 първенствата на Европа в галерията.