Монтеки срещу Капулети, Едисон срещу Тесла, вегани срещу месоядни, Левски срещу ЦСКА.
Враждуващите от памтивека лагери не заравят томахавката на войната. Но войната между котки и кучета и техните стопани е една от най-ожесточените.
Изследователите на Facebook са прегледали поведенческите нагласи на двете враждуващи фракции, за да разберат повече за това кое е характерно за собствениците на котки и кучета.
Експертите анализатори на данни са се опитали да открият кой има повече приятели, кой има склонност към самотност и кой какво гледа по телевизията.
Изследването е базирано на профилите на 160 хиляди потребители във Facebook в САЩ, които поствали снимки на котки или кучета. Резултатите обаче най-вероятно ще настървят още повече ожесточените врагове.
Един от основните изводи е, че собствениците на котки са по-склонни да останат необвързани отколкото притежателите на кучета. Само 24% от имащите лаещ любимец са свободни, в сравнение с 30% от коткарите.
Въпреки това достолепната възрастна дама, останала стара мома, която има котка, е мит. Да останеш без партньор не зависи нито от възраст, нито от пол.
Кучкарите, както и техните питомци, са по-комуникативни и по-популярни. Под популярност във Фейсбук разбира броят на онлайн приятелства.
Собствениците на котки обаче са канени на повече събития, вероятно защото се предполага, че са по-изискани типажи, като аристокотки например.
Отборът на писаните подбира не само приятелите си, те имат специфичен вкус и когато става дума за книги, телевизионни предавания и филми, поне според това което са харесали във Facebook.
Коткарите предпочитат "Властелинът на пръстените", "Дракула", "Прекрасният нов свят", "Алиса в страната на чудесата", а от филмите ""Доктор Кой", "Пришълецът". анимационният сериал "Време за приключения" и "Терминатор 2".
Кучкарите пък избират по-непретенциозни заглавия като "Вода за слонове", "Яж, моли се и обичай", "Марли и аз", "Петдесет нюанса сиво", "В ритъма на танца" и "Последният ергенски запой".
"Собствениците на котки са едновременно фенове на научна фантастика и фентъзи, докато тези на кучета предпочитат любовни истории" - обясняват анализаторите.
Когато са преглеждали как двата лагера тагват новите си статуси или коментират с емотикони, усмивки и картинки, коткарите изразяват мнение са всичко.
Те хем споделят, че са уморени, че им е скучно, или са тъжни, но често са и щастливи, доволни или обичани. Само че най-вероятно тази обич идва от страна на котката.
Чувствата на кучкарите не са толкова разнообразни, те са най-вече развълнувани или горди.
Това е. Стереотипите са затвърдени и войната с лай, мяукане, дращене, хапене и хвърчаща козина може да продължи.