Ирландската певица попада първа в списъка, защото е един от най-скорошните примери за изпълнител, престанал да изпълнява големия си хит на живо. Миналата година тя обяви, че повече не иска да пее Nothing Compares 2 U, тъй като вече не се чувства емоционално свързана с песента. Написаната от Принс балада направи О’Конър световна звезда през 1990 г.
Песента, с която Radiohead осъществи големия си пробив, е определяна като "боклук" от фронтмена Том Йорк и той я премахна от концертите на бандата още в края на 90-те. Оттогава Creep е изпълнявана на живо в изключително редки случаи. Даже на един концерт в Монреал Йорк отговори с псувни на фен, пожелал си групата да изпълни именно Creep.
Китаристът Джони Грийнууд също е признавал, че не харесва песента и още при студийния й запис опитал да я саботира като удрял по китарата "силно, много силно".
"Мразя Wonderwall", коментира вокалистът на Oasis Лиъм Галахър относно най-известния хит на брит рока от 90-те. При представянето на последния (засега) албум на Oasis Dig Out Your Soul през 2008 г. Галахър обясни, че в него поне няма песни тип Wonderwall. "Не мога да понасям тази проклета песен! Всеки път като трябва да я пея ми се гади". Той признава, че проблемът е прекалено голямата популярност на песента. "Отиваш в Америка и там питат 'Ти ли си мистър Wonderwall?' Идва ти да удариш някой".
Бруклинските рапъри обявяват, че песента им е скапана в бележките от албума-антология The Sounds of Science. В случая това тяхно отношение се дължи по-скоро на загубеното усещане за иронията на песента.
Твърде много фенове приемат абсолютния хит и лудото му купонджийско видео съвсем буквално. Както обяснява Майк Ди от Beastie Boys: "Единственото, което ме разстройва, е, че може да сме подсилили определени ценности у някои хора в аудиторията ни, докато нашите собствени ценности всъщност са напълно различни".
"Проклетата сватбена песен", така нарича Stairway to Heaven великият Робърт Плант. Даже се говори, че ненавистта му към вечната балада допълнително подсилва нежеланието му отново да се събере с Джими Пейдж и Джон Пол Джоунс.
"Ще се изприщя, ако трябва да пея тази песен на всеки концерт", каза Плант още през 1988 г., 18 години след написването на песента. Когато през 2007-а Led Zeppelin се събраха за единичен концерт в Лондон, Плант е изисквал Stairway to Heaven да не бъде свирена за финал, а Пейдж да се "въздържи да превърне песента в още по-епичен и пълен със сола бълвоч".
"Не съм сигурна, че бих изпяла Holiday или Like A Virgin отново. Просто не мога, ако някой не ми плати 30 милиона или нещо такова", каза Мадона преди няколко години, а по-късно призна, че се дразни дори само ако чуе Like A Virgin - "точно нея не искам да слушам".
В случая фронтменът Кърт Кобейн мразел не толкова самата песен, колкото нейната невероятна популярност. Той признава, че още при композирането на песента е имитирал Pixies и нарича основния риф „клиширан”, а когато бандата за пръв път засвирила идеята на Кобейн, басистът Крис Новоселич я счел за нелепа.
След като Smells Like Teen Spirit и нейното емблематично видео правят бум по MTV, Кобейн започва да я изпълнява пародийно на живо и умишлено свири фалшиво. На доста от по-късните си концерти Nirvana изобщо не изпълняват песента, за да отблъснат хората, отишли единствено да чуят големия им хит.
Още една любима песен от началото на 90-те, недолюбвана от човека, който я е изпял. "Мразя тази песен", обяви Майкъл Стайп през 1995 г., а в последните години стана по-сдържан в отношението си. Днес вокалистът твърди единствено, че за него Shiny Happy People има "ограничено въздействие" и че е единствената песен, която цялата група единодушно е искала да изключи от компилацията с най-големите си хитове.