Ако си мислите, че времевата линия и сюжетът на Westworld са тотална и често неразбираема бъркотия, очевидно не сте попадали на сериала "Откраднат живот" по Нова ТВ.
Сценаристите на поредицата имат меко казано странна представа за времето и логиката и ако по-често пускате телевизора след 8 вечерта на този канал, може да се объркате сериозно.
Така например започва да ни се струва, че едно симпатично русо момиче е бременно от около 15 месеца като в последните пет е с огромен корем и изглежда, сякаш ще роди всеки момент. Ту я боли и май ще ражда, ту спира да я боли, усмихва се и отива да се разхожда по нощница. Това мъчително положение продължава като че ли вече няколко сезона.
Най-накрая вероятно природата ще победи и на екрана, тя ще роди, а детето щастливо и доволно ще започне предучилищна.
Междувременно един висок и синеок лекар беше осакатен с метален прът и се оказа в инвалидна количка, което със сигурност е довело до сълзи феновете му. Всичко подсказва обаче, че привлекателният медик няма да остане задълго в това положение.
Някои са прекалено красиви, за да работят, други - за да разбиват сърцата на зрителките с физически увреждания.
И тъй като почти цялото действие се развива в болница, нормално е да гледаме предимно медицински лица в главните роли. Но в "Откраднат живот" не са какви да е лекари, а мултифункционални такива.
По друг начин не можем да си обясним как понякога изглежда, че гинекологът преглежда заглъхнали уши, а неврологът - фрактури на крайници.
Операционната на болница "Свети Кирил" от своя страна е някакъв сборен пункт, в който място намира целият персонал, с изключение на чистачките и рецепционистката.
По време на операциите е динамично - някакви хора влизат, разменят си с опериращите злободневни клюки и рецепта за мусака и си излизат. На тяхно място биват привикани други колеги и раздумката продължава с пълна сила там някъде между падащата сатурация и учестения пулс.
Извън операционната също е интересно. Първо, всяка вечер зрителят вижда по един "сложен" медицински случай а ла "Доктор Хаус", който вече изброените специалисти трябва да разрешат. Така например в една серия се оказа, че детето не е с кръвната група на бащата и той много се вбеси от този факт и даже напусна демонстративно кабинета. От яд го нямаше до края на епизода.
Преди да сте казали, че в наше време повечето грамотни хора са наясно, че едно дете може и да не е с кръвната група на родителите си, ще ви отговорим, че просто ви даваме пример с какви дилеми се борят лекарите в сериала и какво можете да очаквате от него.
Освен това болницата е частна и е собственост на заможен и крайно изтънчен мафиот с афинитет към хубави костюми и шалове.
Той обаче е доказателство, че богатите също плачат или поне ще бъде, когато разбере, че жена му има афера с един от младите и не толкова добре финансово обезпечени лекари. В българските филми и сериали се налага интересна закономерност - колкото по-богат и влиятелен е екранният съпруг, толкова по-лесно му изневеряват.
Сред основните минуси на поредицата е и текучеството на героите, което е завидно голямо и ако не следите внимателно - със сигурност ще има да се чудите този откъде се взе или къде е еди-кой си от предния епизод.
Идват персонажи, които се оказват роднини и приятели на други персонажи. Ситуацията се утежнява от факта, че немалка част от героите са в сложни роднински взаимоотношения, които по-разсеяната публика няма да разбере, дори и да изгледа всички налични сезони.
Тъкмо си мислите, че сте схванали кой кой е и, изненада!, оказва се, че това не е дъщерята на доктор Петров, а сестра му.
А доктор Петров не е баща на доктор Георгиева, а й е девер. Това и в "Игра на тронове" го няма.
Накрая по-нетърпеливата част от аудиторията се отказва да гадае какво се случва и къде e логиката и се отправя към някоя от онлайн платформите за стрийминг, за да гледа нещо по-интересно.