След първите сезони на DareDevil, Jessica Jones и Luce Cage, колаборацията между Marvel и Netflix изглеждаше като златна мина, в която грешка не може да има. А после дойде Iron Fist. Едно на ръка, че самият герой не е най-доброто, което се е раждало от Marvel. Добавете към това и присъствието на Фин Джоунс - актьорът, който играе Железния юмрук, но все още пази в себе си и частица от безумно неприятния сър Лорас Тирел (от Game of Thrones). В общи линии сериалът е толкова зле, че създателите му спокойно можеха да използват бъзиците с него и да ги включат като шеги в другите шоута от цялостната вселена на Hell's Kitchen.
Като концепция този сериал звучеше като идеално попадение за Netflix - психиатърка, която прекрачва границата на професионалното и започва да се меси в живота на пациентите си, докато самата тя затъва все по-дълбоко в проблемите си. Добрата идея обаче невинаги дава добро изпълнение и в крайна сметка Gypsy получи скучновата история и герои, които не можеш да харесаш дори малко, защото са безлични и неправдоподобни. Въобще на целия сериал му липсва тази логика, която да те накара да повярваш, че случващото се е възможно.
Когато имаш тийн драма за това как в малко градче от странен вирус измират всички по-възрастни от 18-20 години, очаквано е да се събере аудитория. Когато обаче шоуто ти остане въпреки това незабелязано, значи има проблем. Такава беше ситуацията и с Between. Кофти сценарий и скучни герои прекършиха сериозния потенциал, който сериалът имаше.
Във време, в което жените търсят все повече силни женски образи, които чрез примера си да вдъхновяват, базираният върху биографията на бизнесдамата София Аморусо сериал за влизането й в света на модата, все пак беше провал. Лошо написаният сценарий тук просто провали нещата.
Комедия за вече пораснали приятели от колежа с откровено забавния Кийгън-Майкъл Кий и Коби Смолдърс от How I Met Your Mother - какво може да се обърка? Всъщност може доста. В крайна сметка обаче се получава нещо не дотам смешно за 40-годишни кисели и не особено пораснали хора. Ако идеята му е била да ви накара да се чувствате носталгично по отминалите дни на университета, единствената носталгия, която може да почувствате, е към онези хубави времена, когато просташките комедии си струваха.
Представете си сериал за нещо като Мис Тигрова - ето това е и Haters Back Off - шоу, чиято идея е да разгледа живота на една влогърка в YouTube. Само че самата идея ограничава зрителите единствено до феновете на ексцентричните ютубъри. Като добавим към това и фактът, че хуморът в шоуто далеч не е за всеки, логични са и не особено положителните реакции. Този сериал просто не е за всеки (да не кажем директно, че почти за никого не е).
Преди да се претвори в "Хлапето" от Castle Rock и в зловещия клоун Пениуайз в It, Бил Скарсгард направи три сезона с Hemlock Grove - прото ужас за вампири, върколаци, магьосници и уродливи създания, който така и не успя обаче да спечели зрителите. Просто при него сякаш нещо липсваше - чар и привлекателност на историята. Като добавим и леко мудния дух, с който течеше самият сериал, нормално да не привлича чак толкова много положителни отзиви.
Малко сериали се сблъскват с такъв натиск, още преди да се появят. Insatiable обаче беше посрещнат с петиции за спирането му още след първия си трейлър. Концепцията за това как едно дебело момиче, което изведнъж отслабва и става супер секси, решава да си отмъсти на всички, далеч не е най-доброто решение за днешната аудитория. Но това е само единият проблем. Истина обаче е, че това шоу е просто скучно. И въпреки че първоначалната му идея е да бъде нещо като социален коментар, крайният резултат е объркан и досаден.
Не точно риалити, но не и съвсем сериал, при това посветен на Роб Шнайдер. Да вземеш първоначалната идея на Curb Your Enthusiasm с Лари Дейвид и да го приложиш спрямо основния актьор от "Животното" и "Дюс Бигалоу: Мъжкото жиголо" едва ли е нещо, което се очаква, че ще проработи. А крайният резултат от този експеримент е просто зле.
Един от сериалите, с които Netflix се надяваше, че ще може да отвърне на HBO и Game Of Thrones. Неуспешно... За продукцията са изхарчени сума пари, но въпреки всичко и критици, и фенове не успяха да оценят историята за италианския пътешественик в страната на Кублай хан. Самият сюжет така и не успя да накара хората да се заинтересуват повече и да ги зариби. Иначе казано - поредното шоу с пропилян потенциал.
Тази политическа драма е първият оригинален френски проект на Netflix, който обаче далеч не постигна обещания успех. Нещо повече - шоуто беше разкъсано от френските медии. Битката за кметския пост в Марсилия между героя Жерар Депардийо и неговото протеже далеч не успяха да създадат интересна, камо ли достоверна картина за политическите машинации във Франция.