Ливърпул. През 2007 г. клубът оповести плановете си за нов 60-хиляден стадион в Стенли Парк, в близост до сегашния му дом "Анфийлд". Въпреки ентусиазма на предишните собственици Том Хикс и Джордж Джилет, проектът замина на боклука след среща между американските архитекти от HKS и Градския съвет на Ливърпул. След това бе взето решение за модернизация на сегашния стадион до 54 000 места и на стойност 150 млн. паунда.
Евертън. Клубът възнамеряваше да вдигне нов стадион с 50 000 места в Кингс Док и да изостави "Гудисън Парк". За целта бе потърсено партньорство с веригата супермаркети Tesco. В крайна сметка проектът за 150 млн. пунда бе отхвърлен от правителството.
Ливърпул и Евертън. Градските съперници се обединиха за странния план, наречен Siamese stadium. Двете арени - по една за Ливърпул и за Евертън, трябваше да са плътно залепени една до друга с цел икономии при строителството.
Портсмут. Популярна с дизайна си на "Алианц Арена" в Мюнхен и на "Птичето гнездо" в Пекин, швейцарската компания Herzog and de Meuron представи планове за нов стадион на Портсмут с капацитет 36 000 зрители. Потенциалните разходи от 600 млн. паунда и опасенията на местната власт обаче сложиха прът в колелото.
Челси. През 2012 г. Роман Абрамович излезе с амбициозна оферта да купи лондонска железопътна гара и да я превърне в арена за 60 000 зрители. В крайна сметка клубът не успя да спечели търга. Вместо това се обмисля реконструкция на "Стамфорд Бридж" и повишаване на капацитета му до 60 000 места.
Барселона. "Каталунците" отдавна се колебаят между реконструкция на "Ноу Камп" и строежа на чисто нов стадион. Една от идеите бе наистина впечатляваща - арена, разположена в залива и свързана със сушата чрез мост.
Бристол Сити. През ноември ръководството направи предложение за нов стадион, но след протест на местните жители набелязаният район бе маркиран със статут на зелена площ, забранена за строителство.
Тотнъм. Интересен чертеж. Но работата по реконструкцията на "Уайт Харт Лейн" вече е в ход.
Лацио. През 2000 г. бе показан план за 40-хилядно съоръжение с прозрачен покрив и слънчеви панели. Финансовата криза обаче стопира грандиозния проект.
Динамо Загреб. Стадион във формата на вулкан? Защо не! А какво ще кажете за бялото нещо във формата на облак, увиснало над терена? Жалко, че никога не се случи.
АЕК Атина. Още една смела амбиция, зачеркната от икономическата криза.
Реал Сосиедад. През 2000 г. видяхме чертежи на прекрасна арена за 42 000 зрители и търговски комплекс. Тя трябваше да бъде завършена до 2007 г., но строителството никога не започна.
Естудиантес. Футуристичен дизайн с три сектора и стъклен покрив...