Бербо спаси Юнайтед с късен гол срещу Мартин и Болтън

Радостта на Бербатов бе огромна, след като реализира победното попадение срещу Болтън в края Снимка: Getty Images

Най-добрият футболист на Манчестър Юнайтед през този сезон Димитър Бербатов донесе пълния успех за своите при домакинския двубой срещу Болтън от XXX кръг на Висшата лига.

Митко реализира единственото попадение в мача в 88-ата минута, когато се възползва от неумела намеса на Яскелайнен при изстрел на Нани и отблизо успя да прокара топката през неговия плонж.

И в този мач на "Олд Трафорд" Бербатов не бе титуляр за сметка на Рууни и Ернандес. Алекс Фъргюсън пусна българина на почивката на мястото на мексиканеца.

За Болтън пък пълни 90 минути изигра Мартин Петров, който се опитваше да тормози защитата на "червените дяволи" и в не един и два случая успяваше.

Домакините доминираха в срещата, но успехът им бе поставен под сериозна въпросителна четвърт час преди края, когато Еванс бе изгонен за грубо нарушение срещу Холдън.

С трите точки, които Бербо донесе на Юнайтед със своя юбилеен 20-и гол в Премиършип, бе увеличена и преднината пред преследвача Арсенал, завършил 2:2 като гост на Уест Бромич Албион.

"Артилеристите" дълго време губеха с 0:2 след ранни голове на Рейд и Меите, но финалният щурм и попаденията на Аршавин и Ван Перси донесоха частичния успех за тях.

Така Арсенал има в актива си 58 точки и мач по-малко от лидера Манчестър Юнайтед, който е с 63.

Утре пък е дербито на кръга, което противопоставя Челси на Манчестър Сити.