Удинезе удари Атлетико накрая, скандално гонят Илиев при разгром над Стяуа

Валентин Илиев бе изгонен при катастрофалната загуба на Стяуа в Израел Снимка: Novsport.com
Валентин Илиев бе изгонен при катастрофалната загуба на Стяуа в Израел

Вторият във временното класиране на Италия Удинезе постигна много важна победа с 2:0 като домакин над Атлетико (Мадрид) в мач от група "I" на турнира Лига Европа.

Така "зебрите" направиха сериозна крачка към участие на 1/16-финалите след Нова година. Те излязоха еднолично начело в класирането със 7 точки, с три повече от "дюшекчиите" и пет пред Рен и Селтик, които приключиха 1:1.

Успехът за тима от Удине дойде в самия край, въпреки че като цяло Атлетико бе по-активният от двата тима. В 88-ата минута Мехди Бенатия се озова сам срещу вратаря на мадридчани и опъна мрежата зад гърба му.

В 4-ата минута от добавеното време Флоро Флорес съвсем довърши иберийците при една контратака, оползотворявайки подаване на Баду.

Тежка вечер изживя българският национал Валентин Илиев със своя Стяуа при визитата на Макаби (Хайфа).

"Стелистите" бяха отупани с 0:5, като голяма вина за сериозната разлика има и нашият бранител, който бе изгонен с директен червен картон в 68-ата минута.

Скандалното в случая бе, че Илиев въобще не докосна откъсналия се сам срещу вратаря нападател на Макаби, който сам се препъна в наказателното поле, но въпреки това трябваше да напусне терена принудително.

Преди това съотборникът му Бикфалви също напусна преждевременно терена в 37-ата, правейки дузпа, след която резултатът набъбна до 3:0.

Същото цифрово изражение се получи и в другия сблъсък от група "J". Шалке 04 се разправи с кипърския АЕК (Ларнака) и продължава да окупира първото място в таблицата.

В една от общо двете "български" групи в турнира Твенте и Висла постигнаха победи съответно с 4:1 като гост на Одензе и 1:0 като домакин на Фулъм.

За холандския вицешампион цял мач изигра Николай Михайлов, докато Цветан Генков остана на пейката за полския първенец.

В тази група "K" лидер и абсолютен фаворит за продължаване напред е Твенте със 7 точки, докато Фулъм, Висла и Одензе ще спорят за второто място.

Голяма драма се разигра в Брюж, където местният тим позволи Бирмингам да направи пълен обрат до 2:1, като победното попадение за албионците падна в 10-ата минута от даденото сериозно продължение на мача.

В група "G" Металист (Харков) нанесе трета поредна загуба на Малмьо като гост с 4:1, въпреки че при 1:1 остана с 10 души на терена.

В другия мач АЗ Алкмаар се спаси от домакинска загуба, наваксвайки пасив от два гола срещу Аустрия (Виена) в заключителните минути на двубоя.

Андерлехт пък вече може да бъде на практика спокоен за своето продължаване напред след трети успех в група "L", този път с 2:0 на терена на Щурм (Грац).

Малко по-рано тази вечер Локомотив (Москва) спечели с 3:1 домакинството си на АЕК (Атина) и е втори в таблицата с 6 точки.