Алваро Рекоба донесе късна победа на Насионал в уругвайското "Суперкласико"

35-годишният плеймейкър влезе като резерва и отбеляза победното попадение от дузпа в 92-ата минута Снимка: Getty Images
Радостта на Пенярол след гола на Себастиан Росано бе мимолетна Снимка: Goal.com
Радостта на Пенярол след гола на Себастиан Росано бе мимолетна

Уругвайският гранд Насионал спечели с 2:1 местното "Суперкласико" срещу вечния си враг Пенярол пред повече от 60 000 зрители на прочутия стадион "Сентенарио" в Монтевидео.

"Трикольорите" стигнаха трудно до своя успех, минавайки през обрат в резултата, след като в 59-ата минута Себастиан Росано откри за символичните гости.

В герой за Насионал обаче се превърна влезлият като резерва Гонсало Буено, който в 62-ата изравни, а в добаваното от съдията време на края на мача изработи дузпа, след като при негов пробив топката срещна ръката на Адриан Гунино.

Наказателният удар бе реализиран от бившия национал Алваро Рекоба, който също бе влязъл на почивката. 35-годишният бивш плеймейкър на Интер през тази година облече след 14-годишна пауза отново екипа на гранда от Монтевидео.

И в това издание на най-старото дерби в света извън Великобритания не се размина без червен картон. В 88-ата минута бразилският защитник на Насионал Жадсон Виера бе изгонен за нарушение срещу оставащ сам срещу вратаря Муньос нападател на Пенярол, като по този начин спаси отбора си от загуба.

Така символичните домакини спечелиха своята 162-а победа в "Суперкласико", като Пенярол има 181, а 161 пъти дербито е завършвало наравно в 506-те издания от 1900 г., откогато се провежда.

Успехът запази шансовете на Насионал за титла в шампионата Апертура (както в повечето южноамерикански страни, в Уругвай първенството е разделено на два сезона - Апертура и Клаусура, като там правилото е ако два различни отбора завършат на първо място, шампионът се определя във финал между тях) и е на второ място с 26 точки - две по-малко от лидера Данубио, два кръга преди края.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА

Насионал: Муньос, Жадсон Виера, Нунес, Аберо (46-Буено), Ролин, Торес, Кабрера, Калсада, Пирис (60-Сесар), Соса (46-Рекоба), Медина

Пенярол: Карини, Родригес, Валдес, Гонсалес, Лопес (70-Гуичон), Торес, Росано, Фрейтас, Жоао Педро, Перес (78-Замбрана), Силва (58-Гунино)