Арсен Венгер: Рискувах и не спечелих

Ван Перси не започна като титуляр срещу Олимпик защото бил много изморен

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер призна, че е поел сериозен риск с решението си да даде почивка на голмайстора на тима Робин ван Перси срещу Олимпик (Марсилия) и това се е оказало лошо решение.

"Риск, който не се оправда", обясни Венгер.

Ван Перси вкара три гола на Челси в последния кръг на Висшата лига и Арсенал записа историческа победа с 5:3, а сега вместо него Венгер заложи на неефективния Парк Чу-Йънг.

Късното включване на Ван Перси в мача не успя да промени хода на събитията, освен това играчите на Арсенал изглеждаха доста уморени през второто полувреме.

"След мача в събота Робин беше много уморен, затова решихме да му дадем почивка и да го вкараме като резерва, ако се налага - обясни Венгер пред Sky Sports. - Но сега Ван Перси просто нямаше късмет да вкара, защото не създадохме достатъчно възможности пред другата врата.

"Срещу Олимпик се защитавахме много добре, но ни липсва острота в атака, това се видя и  срещу Челси."