Ако беше все още жив, Франк Синатра щеше да навърши 100 години в събота (12 декември). През 1998 г., светът загуби не само един великолепен глас, но и един истински спортен фен.
Старите сини очи е бил луд по спорта. Голям любител на голфа, Франк Синатра е бил лице на турнир от PGA през 1963 година в Палм Спрингс.
26 години по-късно, Синатра основава и благотворителен турнир на свое име, а негови гости са били знаменитости като Лайза Минели и Хулио Иглесиас.
През февруари 2016 година, ще се проведе 28-ия турнир, който в момента се управлява от съпругата на Синатра – Барбара. Досега, турнирът е набрал над девет милиона долара за центъра на Барбара Синатра за малтретирани деца и за медицинския център „Айзенхауер”.
Това обаче не е единствената допирна точка между Синатра и спортът. Освен че е присъствал на много различни спортни мероприятия по една или друга причина (в галерията може да видите снимки от различните спортни събития, на които е присъствал), Синатра има и една много любопитна история с бокса.
През 1971 г., Синатра не само присъства на епичния двубой между Мохамед Али и Джо Фрейзър, но Гласa е буквално на ринга с фотоапарат в ръце. Защо? Историята още не е много-много ясна.
Според едни – Синатра не е успял да си намери билет за мача и е се е договорил с редактора на списание Life – Ралф Грейвс – да му уреди пропуск в замяна на това Синатра да бъде гост фотограф за списанието.
Грейвс обаче отрича това твърдение: „Синатра беше планувал да годи на този мач. Малко след него, научихме и че е снимал. Пожелахме да видим какво е заснел, дори не очаквахме да намерим нещо добро”.
Но явно са намерили, защото снимка от фотоапарата на Синатра се появява на корицата на Life.
Версията на Грейвс като че ли изглежда по-достоверна, имайки предвид, че Синатра е бил голям фен на бокса.
Гласа не е харесвал левите възгледи на Мохамед Али и антивоенните лозунги, зад които боксьорът е заставал. Шест години преди мача с Фрейзър, Синатра силно е подкрепял Флойд Патерсън да победи Али – този черен мюсюлманин и предател – и да върне титлата на „бяла Америка”.
Патерсън обаче се проваля и победен от Али в 12-рундов мач. Синатра повече не проговаря на Патерсън – толкова голямо е било желанието му Али да загуби.
Снимката на Синатра на корицата на Life се превръща в сензация, но Робърт Кели, фотограф за списанието в продължението на 18 години, критикува тогавашните си шефове в открито писмо точно за избора на тази снимка.
„Очевидно е, че снимката беше избрана само защото неин автор е Франк Синатра, а не поради фотографската й стойност. Всъщност, снимката беше много лоша. Това, което милионите читатели на LIFE искаха да видят бе юмрукът на Фрейзър в лицето на Али”, пише тогава Кели.
Лоша или не, снимката става перфектният маркетингов похват за продажба на списанието, а Франк Синатра се превръща в третия най-фотографиран човек в Madison Square Garden онази вечер.