Блекбърн победи Арсенал след два автогола

Арсен Венгер в типична напоследък поза Снимка: Getty Images
Арсен Венгер в типична напоследък поза

Блекбърн победи с 4:3 Арсенал в първия мач от V кръг на Висшата лига на Англия, след като двама играчи на „артилеристите" си отбелязаха автоголове.

По този начин Роувърс изравниха актива си с този на гостите - 4 точки и място малко под средата на таблицата.

Преди срещата запалянковците от Блекбърн организираха протестно шествие с искане за оставката на мениджъра на Стив Кийн. След последния съдийски сигнал те бяха успокоени от развитието на резултата и на терена имаше само един отбор в криза - Арсенал на Арсен Венгер.

„Топчиите" продължиха саморазрушителното си представяне този сезон след прилично първо полувреме, в което поведоха с 2:1 с първите голове за клуба на новите попълнения Жервиньо и Микел Артета.

През втората част обаче се сгромолясаха след двете попадения в собствената врата и втория гол на нигериеца Якубу Айегбени от тима на Роувърс, като точният изстрел с глава на Маруан Шамак в 85-ата минута само намали резултата.