Манчестър Сити влезе в топ 4 след 4:1 срещу Блекбърн

Манчестър Сити победи с 4:1 Блекбърн в мач от 21-ия кръг на Висшата лига в Англия и записа четвърта поредна победа под ръководството на Роберто Манчини.

Хеттрик за успеха на Сити реализира аржентинският нападател Карлос Тевес, който се разписа 7-ата, 49-ата и 90-ата минута на двубоя.

Другото попадение за домакините вкара защитникът Майка Ричардс, който отбеляза след феноменален пробив в 39-ата минута.

Единственото попадение за Блекбърн реализира норвежецът Мортен Педерсен в 71-ата минута на срещата.

Мартин Петров отново попадна в титулярния състав на мениджъра Роберто Манчини и остана на терена до 87-ата минута, когато бе заменен от Дедрик Боята.

След този успех Манчестър Сити се изкачи на четвърто място във временното класирането с актив от 38 точки. Блекбърн остана  13-и с 21 точки.