Димитър Бербатов с гол, Англия загуби Лампард и Тери

Димитър Бербатов вече има два гола във Висшата лига Снимка: Getty images
Димитър Бербатов вече има два гола във Висшата лига

Бившият нападател на националния ни отбор Димитър Бербатов отбеляза втория си гол за този сезон във Висшата лига на Англия. В третия кръг Митко отбеляза красиво попадение със странична ножица при успеха на неговия Манчестър Юнайтед с 3:0 над Уест Хам на "Олд Трафорд".

Бербо засече от въздуха центриране на Луиш Нани и отблизо опъна мрежата на Робърт Грийн за крайното 3:0 в полза на "червените дяволи". Българинът отбеляза в първия кръг срещу Нюкясъл, а преди това се разписа и за трофея „Комюнити Шийлд"

Първото попадение срещу Уест Хям отбеляза Уейн Рууни . Той прекъсна головата си суша от дузпа, отсъдена за скандално падане на Райън Гигс в наказателното поле в 33-ата минута. Направилият също добър мач за домакините Нани пък се разписа за 2:0 в 50-ата минута след прекрасен самостоятелен пробив, преминавайки покрай няколко защитници на гостите, след като получи топката от Уейн Рууни.

С успеха Юнайтед се изкачи до второто място в класирането, редом с Арсенал с актив от по 7 точки. „Артилеристите" днес биха к 2:1 Блекбърн.

Лидер продължава да е Челси. Шампионите записаха трета поредна победа - този път само с 2:0 над Стоук Сити. Общият брой на попаденията отбелязани от тима на Карло Анчелоти от началото до сега е 14.

„Сините" от Лондон обаче не бяха в особено добро настроение въпреки успеха. Един от ключовите играчи на тима и на английския национален отбор - Франк Лампард бе заменен принудително заради травма. След двубоя стана ясно, че той ще претърпи и операция от херния и със сигурност пропуска старта на Англия в европейските квалификации. Същото важи и за Джон Тери. Той е аут заради контузия в коляното.

Лошите новини за селекционера Фабио Капело в този кръг обаче не свърщиха до тук. Под въпрос за двубоя с България на „Уембли" следващия петък е и Питър Крауч. „Мисля, че Питър може да има счупено ребро, той агонизираше на почивката. Той не е сигурен дали е ребро или нещо друго, но изпитваше болка", каза мениджърът на клубни му тим Тотнъм Хари Реднап след загубата от Уигън.

Запитан дали Крауч ще пропусне мача на Англия срещу България на Уембли на 3 септември, Реднап заяви: „Ако е счупил ребро, той няма да играе."

Окончателният състав на Англия ще бъде обявен утре.