Брилянтен гол с пета на Бербатов при разгром на Юнайтед над Фулъм

Бербатов е видимо доволен от това, което сътвори на "Крейвън Котидж" Снимка: Getty Images
Бербатов е видимо доволен от това, което сътвори на "Крейвън Котидж"

Димитър Бербатов отбеляза първия си гол във Висшата английска лига от началото на сезона за разгромното 5:0 за Манчестър Юнайтед срещу Фулъм на "Крейвън Котидж" в двубой от XVII кръг.

Голмайсторът на Премиършип за миналия сезон не започна като титуляр, но бе пуснат от Алекс Фъргюсън в 77-ата минута на мястото на Дани Уелбек.

Само 13 по-късно Бербо показа какво липсва на "червените дяволи", когато не е на терена. Валенсия проби по дясното крило и центрира към българина по тревата, който елегатно с пета преодоля съпротивата първо на Кели, а след това и на вратаря Стокдейл.

Интригата в срещата се изпари още до почивката, когато шампионите реализираха три попадения.

Още в 5-ата минута смененият от Бербатов Уелбек се разписа от вратарското поле след пробив и асистенция на Нани отляво.

Португалецът пък покачи за 2:0 в 28-ата, засичайки с глава центриране на Гигс.

Две минути преди паузата Нани върна жеста на уелския ветеран, който при изстрела си и последвал рикошет прехвърли Стокдейл.

Малко преди брилянтния гол на Бербатов и Рууни успя да вкара в мрежата на Фулъм след страхотен изстрел отдалеч.

Серхио Агуеро се отпуши за Манчестър Сити, вкарвайки два от общо трите гола във вратата на Стоук Сити в друг сблъсък от вечерта. Другият добави Адам Джонсън от около 25 метра.

Така статуквото на върха преди Коледа се запази, като Сити продължава да има две точки преднина пред Юнайтед.

Арсенал измъкна важна победа в самия край при визитата си на Астън Вила, стигайки до 2:1. Йоси Бенаюн бе изпуснат при едно центриране в 87-ата минута и с глава прати трите точки в посока "Емиратс".

Робин ван Перси пък реализира дежурния си гол, като откри от дузпа, а за бирмингамци точен бе Албрайтън. Стилиян Петров пък изигра поредния си цял мач за Вила.

Нюкасъл задълбочи кризата, в която изпадна след домакинско драматично поражение от Уест Бромич, докато Ливърпул не успя да спечели в Уигън, като Чарли Адам дори пропиля дузпа.

В четвъртък е голямото дерби на този кръг между Тотнъм и Челси на "Уайт Харт Лейн".