Баскетнационалите взеха втори турнир

Росен Барчовски и националния тим на България продължават успешния си ход в контролите Снимка: sportal.bg

Българският национален отбор по баскетбол, който се готви за участие в европейските квалификации през следващия месец, спечели втори пореден приятелски турнир. След като през миналата седмица завърши първи на надпревара в Минск, късно снощи тимът ни взе такава в Италия.

На „Нелсън Мандела Форум" националите биха последователно Полша и Македония. В последния мач, който определяше и победителя, българите се наложиха с 84:83 над домакина Италия.

Филип Виденов бе най-резултатен за нашите с 19 точки, към които добави и осем борби. Много силно второ полувреме изигра Калоян Иванов, който завърши мача с 18 точки и 9 борби, а Ърл Калъуей имаше добри моменти през третата част и приключи с 11 точки и четири асистенции. Българският състав овладя повече борби от съперника си, и игра силно в защита срещу италианците.

За домакините неудържим бе Марко Белинели, който вкара 26 точки, но в края при шанс за победа ръката му трепна и той пропусна. Марко Морденте вкара 16 точки, а с 14 завърши Антонио Маестранци. Другата суперзвезда на Италия, играеща в НБА - Андреа Барняни, успя да отбележи само пет точки, но овладя осем борби.

До момента възпитаниците на Росен Барчовски са записали само едно поражение по време на контролите. Днес тимът ни се прибира в София и ще продължи с подготовката си в Правец.