ПСЖ се доближи на 3 точки от Монпелие

Ако в първия си сезон начело на ПСЖ Карло Анчелоти не вземе титлата, това ще е сериозна издънка предвид вложените от собствениците средства и прочутият италианец може да се раздели с поста си Снимка: Бгнес

Пари Сен Жермен се доближи на 3 точки от първото място във френската Лига 1 след снощната си победа си с 2:0 над Сент Етиен, възползвайки се от равенството 2:2 на водача Монпелие с Евиан във вторник.

С голове на бразилеца Нене от дузпа в 21-ата минута и на аржентинеца Хавиер Пасторе в 88-ата, ПСЖ си върна втората позиция в класирането, след като по-рано вчера Лил се наложи с 1:0 като гост на Ница и временно изпревари столичани.

Предстои вълнуващ финал в първенството на Франция, след като три кръга преди края челната тройка е разположена в рамките на 5 точки.

Непостоянните игри на Пари Сен Жермен, който водеше през по-голямата част от сезона, позволиха на южняците от Монпелие да се превърнат в неочакван лидер.

С наближаването на края на кампанията шампионите от Лил се активизираха и с победа над ПСЖ в миналия кръг върнаха шансовете си за защита на титлата, а в предпоследния кръг имат пряк двубой в Монпелие.