ЦСКА взе 19-а Купа след петгеймов нервен мач с Пирин

ЦСКА се измъчи срещу Пирин, но отново показа, че няма равен у нас Снимка: CEV
ЦСКА се измъчи срещу Пирин, но отново показа, че няма равен у нас

ЦСКА спечели за 19-и път в своята история турнира за Купата на България, след като успя да се наложи доста трудно над най-сериозния си противник през този сезон у нас Пирин Балканстрой с 3:2 гейма пред пълните трибуни на столичната зала "Христо Ботев".

Мачът ще се запомни с много слабото съдийство на главния съдия Петър Харизанов, който в определени моменти ощети грубо и двата отбора. Това внесе и напрежение сред феновете, като имаше немалко такива и от Разлог.

Двубоят започна равностойно, като в самия край ЦСКА наложи волята си и взе първата част с 26:24. Далеч по-убедителни бяха червените във втората, в която нямаха проблеми - 25:19.

Третият гейм бе идентичен на първия. Софиянци отново имаха точка аванс в края за 23:22, но допуснаха пиринци да ги обърнат и да затворят частта при 25:23 в тяхна полза.

Така бе и в най-нервния четвърти гейм. Пирин дръпна в средата на частта с три точки напред, но ЦСКА успя да навакса пасива благодарение на включването на Николай Иванов и Евгени Иванов.

Гостите от Разлог обаче дадоха всичко от себе си и така се стигна до 26:24 за тях и решаващ тайбрек.

В него обаче те буквално се сринаха, а ЦСКА поведе с отчайващото за съперника 9:0. В крайна сметка "армейците" се наложиха с 15:4 и вдигнаха втория по значимост трофей у нас.

Филип Мейо бе определен от организаторите на финалната четворка за Най-полезен играч. За най-добър млад волейболист пък бе определен посрещача на Пирин Николай Пенчев.