Късен обрат спаси Вердер срещу Байер

Вердер изстрада своята точка срещу Байер и продължава да се бори да оцелее Снимка: Getty Images
Вердер изстрада своята точка срещу Байер и продължава да се бори да оцелее

Байер пропусна отлична възможност да се откъсне на второто място в Първа Бундеслига, след като не успя да задържи преднина от два гола срещу Вердер в Бремен в мач от XXIV кръг.

"Аспирините" водеха с 2:0 до 84-ата минута, но позволиха на домакините да се доберат до частичния успех.

Дердийок с глава засече центриране от корнер във вратата на Вердер малко преди края на първото полувреме, а колегата му Ролфес покачи в 67-ата след многоходова атака преди и в наказателното поле.

Техният съотборник Кислинг обаче си отбеляза автогол в 84-ата минута, засичайки центриране отляво в собствената си врата. С това той окрили съперника, който чрез Прьодл с глава в 91-ата минута съумя да изравни.

В другия мач от неделния ден Щутгарт изненадващо победи с 2:0 като гост Айнтрахт. Успехът даде глътка въздух на швабите, които играха повече от 75 минути с човек по-малко заради червен картон на Делпиер.

Въпреки това Харник в 64-ата и Хайнал в 68-ата съкрушиха домакините с бързи попадения.