Реал пак не превзе "Жерлан", Челси вече гледа напред

Бензема отбеляза във вратата на любимия си Лион, но не се израдва на гола

Реал (Мадрид) продължи традицията да изпитва сериозни трудности, когато гостува на стадион "Жерлан" в Лион срещу едноименния тим.

И през този сезон в Шампионската лига "белия балет" не съумя да стигне до победата на френска земя. Положителното в случая е, че не загуби, така както се случваше в предишните си гастроли и завърши 1:1.

Въпреки това мадридчани бяха много близо до пълния успех, като седем минути преди края водеха с 1:0.

Точен за Реал бе любимецът на местната публика Карим Бензема в 65-ата минута. Влезлият като резерва таран се разходи в наказателното поле на няколко метра успоредно на голлинията и успя да промуши топката през вратаря и един от бранителите.

Бензема запази хладнокръвие и показа своето уважение към клуба, който го изгради като футболист и неговите фенове, като не се израдва на гола, а само приемаше поздравленията от своите съотборници.

Гостите успяха да ударят на два пъти гредите в началото на втората част, като късмет нямаха Роналдо и Рамос.

В 83-ата минута обаче Лион се добра до равенството благодарение на оставения непокрит в наказателното поле Бафетимби Гомис след асистенция на Крис с глава.

Челси пък нямаше никакви проблеми при гостуването на сензацията ФК Копенхаген и си опече работата за реванша в Лондон, надделявайки с 2:0.

Никола Анелка отбеляза на два пъти за "сините". Първо в 17-ата минута той излезе на стрелкова позиция и с шут по диагонала преодоля стража на датчаните.

В 54-ата французинът бе изведен от Лампард и порази за втори път целта.