Нани измами Тотнъм

Португалецът изразява радостта си от скандалния си гол, правейки салто пред погледа на своя съотборник Майкъл Карик Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед победи Тотнъм с 2:0 в дербито на Х кръг от Висшата лига на Англия. Българинът Димитър Бербатов започна като титуляр срещу бившия си клуб, но бе заменен в 64-ата минута от Пол Скоулс.

Резултата откри капитанът в този мач Неманя Видич през първото полувреме, но далеч повече коментари предизвика втория гол на "червените дяволи" в 84-ата минута. Той бе дело на португалеца Нани, чиято игра с ръка в нападение остана незабелязана единствено за рефера Алън Клатънбърг. Вратарят на Тотнъм Еурелио Гомес бе толкова убеден, че е отсъден фаул, че взе топката с ръце и я пусна пред себе си. Сигнал за прекъсване на играта обаче нямаше и Нани хладнокръвно изрита кълбото в опразнената врата, след което се затича с изплезен език и направи салто.

Мениджърът на "шпорите" Хари Реднап бе бесен заради тази случка... "Мачът се превърна във фарс. Аз смятам, че решението на съдията да признае гола, е скандално. Всеки видя играта с ръка на Нани и той дори трябваше да получи жълт картон за това", заяви Реднап след срещата.

Колегата му от Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън защити своя играч и обвини Гомес за това, че е позволил да му вкарат такъв евтин гол... "Реферът не изсвири. Нани дори се обърна към него, за да види дали може да продължи да играе. Какво бихте направили вие при това положение? Ще вкарате топката в мрежата, разбира се. Вратарят на "Спърс" трябваше да се усети, той е опитен играч. Мисля, че грешката е негова. Съдията даде играта да продължи, защото топката бе у Гомес, но той си помисли, че има фаул и сбърка".

С днешната си победа Манчестър Юнайтед поддържа дистанцията от 5 точки зад лидера Челси, който също записа успех, след като се наложи като гост над Блекбърн с 2:1.

И третият отбор, който засега е с реални амбиции за титла - Арсенал, успя да вземе победа, макар и трудно. "Артилеристите" надделяха над съгражданите си от Лондон Уест Хем с гол на камерунеца Сонг в 88-ата мин.

Изненадата на кръга дойде от Уулвърхемптън, където местните Уондърърс осъществиха обрат срещу Манчестър Сити - от 0:1 до 2:1. Така с втората си поредна загуба най-богатият клуб във Висшата лига се отдалечи на цели осем точки от първото място.