Барселона загуби и Иниеста за месец

Андрес Иниеста е третият основен играч на Барселона, който се озова в лазарета Снимка: Getty images
Андрес Иниеста е третият основен играч на Барселона, който се озова в лазарета

Още един основен играч на Барселона се озова в лазарета след двубоя с Милан от Шампионската лига късно снощи. Халфът Андрес Иниеста бе заменен принудително още в края на първото полувреме от Сеск Фабрегас. Направените още след излизането му прегледи показаха контузия в подколянното сухожилие, която ще го извади от игра за поне четири седмици.

Както е известно, в предишния мач на Барселона с контузия терена напусна Алексис Санчес. Чилиецът е аут за осем седмици и се очаква да се завърне в игра най-рано през ноември. Продължава възстановяването на Жерар Пике. Защитникът получи травма на тренировка в края на август.

„Не ми е приятно когато такива неща се случват и се опитваме да правим всичко възможно, за да ги предотвратим. Но въпреки това те стават понякога.Андрес ще се оправи и се надявам скоро отново да е в игра. Това е важно за нас, защото той вече няколко години играе на високо ниво. Голямата новина за нас от снощи е завръщането на Карлес Пуйол", коментира Хосеп Гуардиола.

Наставникът на каталунците демонстрира спокойствие и по отношение на резултата. Барселона водеше до самия край на срещата с Милан с 2:1 преди Тиаго Силва да изравни.

„Не мога да кажа, че съм доволен от всичко. Първата и последната минута са част от игровото време и в тях всичко може да се случи. Но ако разглеждаме играта на нашия отбор между двата гола - изиграхме добър мач. В голяма част от времето успяхме да опазим вратата си, освен това не позволихме на съперника да се разиграе.

Разбира се, има неща, които трябва да подобрим в играта си. Трудно е обаче да се атакува, когато централните полузащитници се прибират и започват да играят в защита. Ако Милан счита, че основно трябва да обръща внимание на защитата по време на мач, това си е тяхно право.

Съперникът все пак заслужава похвала. При първия гол не Серхио Бускетс, ами и Юсейн Болт нямаше да може в този момент да догони Пато. Милан е отбор, който може да бележи дори когато не играе добре. Той има духа на турнирен боец, който е присъщ на всички италиански отбори. И все пак това е само първи мач в турнира", анализира Хосеп Гуардиола.