Първа загуба за България на Евроволей 2019

Французите показаха съвсем друга класа в сравнение с нашия отбор Снимка: Getty Images
Французите показаха съвсем друга класа в сравнение с нашия отбор

Българският национален отбор записа първа загуба на европейското първенство по волейбол - 0:3 гейма от домакина в групата Франция.

Французите категорично надиграха нашите волейболисти през целия мач, в отделните геймове с 25:19, 25:21, 25:14.

Играта на българите не се получи и те не оказаха сериозна съпротива, след като в предишните мачове успяха да постигнат победи над Гърция, Румъния и Португалия.

Днес нашите улесниха съперника със слабо посрещане и твърде много грешки, позволили на Франция да доминира от самото начало. Само във втория гейм успявахме да се задържим сравнително близо в резултата до "петлите", но после в третия рухнахме напълно.

Утре от 20:45 е последният мач на България в груповата фаза - срещу Италия.

Нашите вече са сигурни за класирането си на осминафиналите, но именно утрешната среща ще определи на кое място ще завършим в групата и кой ще е първият ни съперник в елиминациите.