Ливърпул се върна на върха, Джерард изпревари Далглиш

Фланагън пада след съприкосновение с вратаря Адриан за втората дузпа за Ливърпул в мача с Уест Хем.

Ливърпул се върна на върха във Висшата лига, след като пречупи с 2:1 като гост Уест Хем.

Лидерът се нуждаеше от две дузпи, вкарани от Стивън Джерард, за да си върне мястото начело.
"Червените" се измъчиха срещу специфичния стил на домакините, изграден върху невероятната игра във въздуха на Анди Керъл, който разпределяше топката към съотборниците си като плеймейкър  и създаваше хаос в играта на гостите.

Ливърпул поведе в 44-ата минута, след като Луис Суарес излъга Джеймс Томкинс, който спря топката с ръка - дузпа. Джерард реализира и изглеждаше сякаш фаворитите ще се оттеглят с гол аванс на почивката.

В добавеното време обаче Уест Хем изравни при изключително спорни обстоятелства. След корнер Симон Миньоле, вратарят на Ливърпул, опита да улови, но бе ударен от Керъл, изпусна топката и Ги Демел я вкара във вратата - 1:1. След консултация с асистента, главният съдия Антъни Тейлър призна гола.

През второто полувреме Ливърпул натисна, но Керъл удари греда при една от малкото възможности за домакините.

В 71-ата минута дойде и втората дузпа за гостите, този път далеч по-дискусионна. Вратарят Адриан докосна и топката, преди да хване краката на Джон Фланагън, но все пак изглеждаше, че дузпа по-скоро има.

Джерард пак вкара, мина Кени Далглиш по голове (173 за клуба) и Ливърпул излезе начело със 74 точки. Ако спечелят петте си мача до края на сезона, мърсисайдските "червени" ще са шампиони.

В следващия кръг те приемат Манчестър Сити, който е най-сериозният им конкурент за титлата.