Лукойл Академик с труден успех в Европа

Баскетболистите на Лукойл Академик записаха втора победа във втората групова фаза на турнира EuroChallenge Снимка: sportal.bg

Българският баскетболен шампион Лукойл Академик записа втора победа в група "I" на EuroChallenge. Тази вечер „студентите" биха с 84:76 Барак Нетания (Израел) като домакин в зала „Универсиада".

Най-полезен за "студентите" беше Травис Питърсън - 17 точки 10 борби, а Дамян Стояновски и Божидар Аврамов добавиха съответно по 15 и 13. Ромио Травис наниза 32 точки и овладя 14 борбиза гостите от Израел.

„Опитах се да пусна в игра всички, дори и тези, които не са в добра форма. Определено имахме проблеми при прехода от защита в нападение в началото и на двете полувремена.

При нас няма първи и втори състав, като на терена са тези, на които им върви в дадения момент. Имаме доста добри шансове за класиране напред в турнира, като се надявам, че след две седмици, когато гостуваме на Барак Нетания, ще играем много по-добре", заяви след двубоя наставникът на Лукойл Академик Йовица Арсич.

Това е третият мач на родния първенец в група „I". В първите два Лукойл записа победа с 95:78 над Макаби (Хайфа, Израел) и загуба с 63:71 от Спартак (Санкт Петербург).

В другия мача от групата тази вечер Спартак (Санкт Петербург) би със 101:60 Макаби (Хайфа). Това е трета поредна победа за руснаците, които запазиха първото си място в групата.

За четвъртфиналите на надпреварата се класират първите два отбора от всяка група.