Брага шамароса Ливърпул, Виляреал съкруши Байер в края

Джо Коул и съотборниците му от Ливърпул ще имат възможността да се поправят на реванша другата седмица Снимка: Getty Images

Спортинг (Брага) даде сериозна заявка за класиране на 1/4-финалите в турнира на Лига Европа, след като надви с 1:0 Ливърпул на своя "Мунисипал".

Това е втората победа на симпатичните португалци над отбор от Острова през европейската си кампания този сезон. Първият път беше в груповата фаза на Шампионската лига срещу Арсенал (2:0).

Мърсисайдци пък продължиха тенденцията да редуват силен мач със слаб. Те дойдоха на гребена на вълната в Брага след гръмката си победа с 3:1 над Манчестър Юнайтед в най-голямото дерби в Англия през уикенда.

От добрата им игра обаче нямаше и следа, а домакините се възползваха по най-добрия начин. Голът за португалците реализира Алан в 18-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Киргиакос срещу Мосоро.

За 11-метров наказателен удар претендираха и гостите през втората част за падане на Джо Коул, но такъв не бе свирен.

Друг португалски тим - Порто, направи поредната си голяма крачка по пътя към трофея. "Драконите" по подобие на своите сънародници се наложиха с 1:0, но като гости на московския ЦСКА.

В 70-ата минута Фреди Гуарен получи топката пред наказателното поле, направи финт вдясно и отправи мощен шут в долния ляв ъгъл на Акинфеев.

На още един отбор от Иберийския полустров, този път от Испания, набъбнаха сериозно шансовете за продължаване напред. Виляреал измъкна зрелищна и драматична победа с 3:2 като гост на Байер.

Победният гол за "жълтата подводница" падна в 94-ата минута благодарение на Нилмар.

"Аспирините" обаче бяха тези, които откриха чрез Кадлец в 33-ата минута. Три преди почивката обаче Роси изравни.

Двата тима си вкараха набързо по едно попадение между 70-ата и 72-ата минута, като първо Нилмар даде преднина на Виляреал, а Кастро след това върна надеждите на Байер.

ПСВ Айндховен не успя да се наложи над Глазгоу Рейнджърс и завърши 0:0 у дома в друг мач тази вечер. Станислав Манолев започна като титуляр и остана през цялото време на терена.

Домакините имаха сериозно превъзходство, но мерникът им изневери, за което говори и статистиката от двубоя. От общо 15 опита за изстрели, само един е попаднал в очертанията на вратата на шотландците.

Точно толкова са точните удари и към другата врата, но след само 4 опита. Така всичко остава да се реши на реванша на "Айброкс".