Барса прегази Щутгарт в шоу на Меси

Два гола за Барса вкара носителят на "Златната топка" Лионел Меси Снимка: БГНЕС
Два гола за Барса вкара носителят на "Златната топка" Лионел Меси
Барса прегази Щутгарт в шоу на Меси Снимка: БГНЕС

Барселона победи Щутгарт с 4:0 в мач-реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига и продължи защитата на титлата си от предишния сезон.

В юбилеен двубой номер 100 като домакин в най-престижния европейски турнир Барса се наложи с лекота над германския тим и се класира за ¼-финалите с общ резултат 5:1 (1:1).

Два гола за Барса вкара носителят на "Златната топка" Лионел Меси.

Останалите попадения на „Ноу Камп" отбелязаха Педро и Къркич.

"Да бъдеш на четвъртфиналите е много важно. Ние направихме голям мач и аз благодаря на всички в тима. Знаем на какво е способен Меси, той е най-добрият и винаги има много голямо влияние върху отбора. Така беше и с Майкъл Джордан в Чикаго Булс. Да кажа, че съм само доволен от видяното ще е малко и недостатъчно справедливо изказване, спрямо моите състезатели. Те бяха просто великолепни. Ако успеем да задържим известно време оборотите, то ни очакват само положителни емоции. Успяхме да изравним постижението на Юнайтед, които след като спечелиха титлата се класираха на ¼ финал. Сега остава и да го подобрим", заяви треньорът на Барселона Хосеп Гуардиола след двубоя.

Френският шампион Бордо също се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига след победа с 2:1 у дома срещу Олимпиакос.

Бордо елиминира противника си с общ резултат 3:1.

Това бе седма поредна победа за "жирондинците" в Шампионската лига този сезон.

Головете за Бордо вкараха Йоан Гуркюф и Маруан Шамак.

За гръцкия отбор вкара Константинос Митроглу.

Домакините завършиха мача с 10 души, а Олимпиакос - с 9, след като червени картони през второто полувреме получиха Мат Дербишир и Олоф Мелберг за Олимпиакос и Алу Диара за Бордо.

Шведският защитник Мелберг бе изгонен в последните секунди на срещата.

„Мисля, че класирането ни е заслужено. Смятам, че френският футбол малко преодолява изоставането си и догонва Испания, Англия и Италия. От осемте клуба, класирали се за четвъртфиналите, има шест или седем, които искат на четвъртфиналите да се срещнат с Бордо. Аз искам само един отбор да избегнем на четвъртфиналите - това е Барселона, която си остава фавпритът в това състезание", заяви треньорът на Бордо Лоран Блан.

За четвъртфиналите се класираха отборите на Байерн, Барселона, Манчестър Юнайтед, Арсенал, Лион, Интер, ЦСКА (Москва) и Бордо.

Жребият за следващата фаза на Шампионската лига е утре.