Манчестър Юнайтед продължава да губи точки Снимка: Bgnes
Манчестър Юнайтед продължава да губи точки
Манчестър Юнайтед и Арсенал губят точки Снимка: Бгнес
Манчестър Юнайтед и Арсенал губят точки Снимка: Bgnes

Манчестър Юнайтед завърши 1:1 при гостуването си на Бирмингам и пропусна отлична възможност да излезе начело във Висшата лига на Англия.

Равенството беше първо за „червените дяволи” от 21 гостувания, а домакините от Бирмингам записаха 12-и рекорден мач без загуба в Премиерлийг.

За Манчестър Юнайтед дебют направи закупеният през лятото от Мьолде нападател Маме Диуф, който замени Пол Скоулс в 81-ата минута.

Шест минути преди края на мача червен картон получи играчът на „червените дяволи” Дарън Флетчър.

Манчестър Юнайтед пропусна да излезе на първо място във временното класиране за първи път от месец октомври и остана на точка зад лидера Челси, който има един мач по-малко.

Димитър Бербатов не попадна в групата на Манчестър Юнайтед за двубоя.

Голът за Бирмингам отбеляза Камерън Джером, който се разписа преди почивката. Манчестър Юнайтед изравни след автогол на Скот Дан.

Със спечелената точка Бирмингам остана на 8-мо място във временното класиране, но се изравни по точки със седмия Ливърпул.

В друг мач от 21-ия кръг Арсенал пропусна да измести Манчестър Юнайтед от второто място в класирането. „Топчиите” не успяха да победят Евертън у дома на „Емирейтс” и завършиха наравно 2:2.

Гол на резервата Томаш Росицки в 92-ата минута донесе точката за тима на Арсен Венгер, който беше на път да загуби от „карамелите” у дома за първи път от 1996 година.

Евертън поведе в 12-ата минута с гол на Лион Осман. В 28-ата минута след удар на Денилсон топката рикошира и Арсенал изравни. В 81-ата минута Стивън Пиенаар излезе сам срещу вратаря на „топчиите” Алмуниа и с елегантно копване изведе Евертън отново напред. Във втората минута на допълнителното време Томаш Росицки отбеляза изравнителния гол, след като негов удар рикушира и влезе в мрежата на вратата на Тим Хауърд за крайното 2:2.

След този мач Арсенал остана на трета позиция на 2 точки след Манчестър Юнайтед, Евертън е 12-и.