Специалния похвали Апоел

Моуриньо похвали Апоел за играта му срещу Реал Снимка: G
Моуриньо похвали Апоел за играта му срещу Реал

Треньорът на Реал Жозе Моуриньо не спести похвалите си за Апоел, първият кипърски отбор, стигнал до четвъртфиналите на Шампионската лига, след снощния мач, спечелен с 3:0 от Белия балет. Победата на Реал в Никозия на практика класира тимът на Моуриньо за полуфиналите на турнира.

„Трябваше ни доста време, за да открием резултата, но това се дължи основно на нашия съперник - Апоел игра много добре и показа силните си страни - обясни Моуриньо след мача. - Все пак, Апоел не разполага с големи звезди като в другите отбори, стигнали до този етап на Шампионската лига, но домакините играха фантастично, що се отнася до организация и характер, демонстрирани на терена.

„Трябваше да играем добре, за да спечелим, трябваше да сме стабилни в защита и да владеем топката. В крайна сметка се получи - спечелихме, защото играхме добре. В защита Апоел също игра добре, хареса ми духа на тима. Този сезон е фантастичен за тях. Трябваше да покажем най-доброто, на което сме способни, за да победим. Когато обаче Марсело и Кака влязоха в игра, нашите съперници вече нямаха енергия, за да се противопоставят и резервите се оказаха решаващи. Ние уважаваме много Апоел, тимът е силен съперник, същото ще бъде и на „Сантяго Бернабеу", кипърският отбор е най-важният тим този сезон в Шампионската лига".

Рела спечели с два гола на Карим Бензема и един на Кака, който влезе като резерва, като и трите попадения паднаха след почивката.