Атлетико (Мадрид) направи градския съперник лидер

Атлетико (Мадрид) направи 1:1 с Валенсия и прати на върха в класирането Реал (Мадрид) Снимка: UEFA.com

Атлетико (Мадрид) направи градския си съперник Реал лидер в класирането на Примера Дивисион след изиграването на първите срещи от четвъртия кръг. „Белите" се озоваха начело след като спечелиха с 3:0 мача си с Еспаньол, а Атлетико направи 1:1 с Валенсия в дербито на този кръг.

Голът за Атлетико отбеляза Симао в 18-ата минута, Валенсия се добра до точката с попадение на Адурис в 83-ата минута.

В друг мач от снощи Барселона спечели с минималното 1:0 срещу Спортинг (Хихон). Единственото попадение вкара Давид Вия, чиято кариера е започнала именно в Спортинг, в 49-та минута.

Двубоят от трибуните изгледа контузеният Лионел Меси. Аржентинецът е аут за 15 дни след грубо влизане на Томаш Уйфалуши от Атлетико (Мадрид) в краката му в дербито между двата тима. Мач №100 за Барселона записа защитникът Жерар Пике. Националът на Испания обаче бе оставен резерва и се появи на терена едва през второто полувреме заради контузия на Карлес Пуйол.

Успехът изпрати каталунците на трето място в класирането, с точка по-малко от лидерите. Треньорът на тима Пеп Гуардиола обаче не бе доволен от своите. "Не играхме много добре, но важното е, че победихме. Играчите се раздадоха доколкото можаха и вярвам, че в следващия двубой ще се представят дори по-добре. Хубавото е, че не се хвърлихме сляпо в атака, което щеше да е грешка срещу противник, който само се отбранява. Единственото, което ни липсваше бе втори гол, който да успокои ситуацията на терена.

Видя се, че Меси е незаменим футболист. Ако той играеше, сигурно щяхме да спечелим с 5:0. Днес Вия показа много старание, но му липсваше прецизност. Добре, че все пак успя да се разпише. Има какво да подобряваме в играта ни, а основният проблем е, че на някои играчи им липсва сила и свежест", заяви Гуардиола.

„Спортинг е много силен отбор, който добре бе разучил играта ни и Чави и Иниеста бяха напълно обезвредени през първото полувреме. Усети се липсата на Меси, но в същото време ние доказахме, че сме голям отбор и можем да побеждаваме и без него. Оставаме спокойни и уверени, че Барса ще продължи да побеждава", коментира голмайсторът на Барселона Давид Вия.