Руснаци гледат Раис М'Боли в четвъртък

Раис М'Боли ще бъде следен от емисари на руския Рубин Снимка: Getty Images
Раис М'Боли ще бъде следен от емисари на руския Рубин

Представители на руския Рубин (Казан) ще наблюдават в четвъртък изявите на вратаря на ЦСКА Раис М'Боли, съобщи Дарик радио. Емисарите пристигат за мача на „червените" срещу Рапид (Виена) от групите на Лига Европа. Двубоят е от 20:00 часа на стадион „Васил Левски", а представителите на руския отбор ще седнат в официалната ложа.

Това не е първият път, в който Рубин проявява интерес към Раис М'Боли. Руснаците искаха да го привлекат още преди затварянето на трансферния прозорец, но не успяха да финализират трансфера и потърсиха друг вариант.

Сега тимът играе в Шампионската лига където негови съперници са Барселона, Панатинайкос и Копенхаген и е на второ място в Премиер лигата на Русия.

Раис М'Боли е собственост на Славия, но бе преотстъпен на ЦСКА за участието на тима в Лига Европа. До този момент вратарят демонстрира фантастични изяви в мачовете от надпреварата като е с основна заслуга загубите на „армейците" в първите две срещи да са минимални.

Освен на алжирския национал в четвъртък за двубоя с австрийците треньорският щаб на ЦСКА ще може да разчита и на младока Мартин Дечев. Той започна като титуляр срещу Калиакра, но се наложи да бъде заменен през първото полувреме заради травма. Проблемите обаче няма да го извадят от състава за по-дълго.

Под въпрос за срещата е Костадин Стоянов, който все още не е готов на 100% за игра.

Звездата на Рапид (Виена) Щефан Хофман пък заяви, че целта пред него и съотборниците му е да спечелят и двата мача с ЦСКА от Лига Европа.

„Последните ни мачове наистина не бяха сполучливи, но в тях не успяхме да се възползваме от шансовете за гол, които създадохме. Ако започнем да вкарваме положенията си, ще наберем още самочувствие. Не успяваме да запишем нужните резултати, но това не означава, че отборът играе зле. Просто не успяваме достатъчно често да намерим противниковата врата и за сметка на това допускаме прекалено лесно голове", заяви капитанът на Рапид Виена.

„Бешикташ и Порто са фаворити за първите две места още от самото начало. Ние също можем да се намесим в борбата за класиране, но това ще бъде много трудно", коментира още Хофман. Той добави, че "червените" най-вероятно ще играят в стила на старозагорския Берое, който бе отстранен от Рапид в квалификациите. „Целта ни трябва да бъде победа и в двата мача, но това няма да бъде толкова лесно, колкото всички мислят. Може би ЦСКА играе в стил, сходен на този на Берое, но с по-качествени изпълнители".