Кедира и Какау пропуснаха тренировка

Сами Кедира днес не тренира с отбора на Германия Снимка: getty images
Сами Кедира днес не тренира с отбора на Германия

Двама играчи на Германия пропуснаха днешната тренировка заради здравословни проблеми. Участие в заниманието не взеха полузащитникът Сами Кедира и нападателят Какау.

Халфът страда от контузия в бедрото, получена по време на четвъртфиналния мач между Германия и Аржентина в събота, завършил с победа 4:0 в полза на Бундестима. Какау пък има разтежение на мускул на стомаха.

Очаква се двамата да участват в полуфиналния мач между Германия и Испания в сряда, съобщиха от германския футболен съюз.

"Кедира бе ударен по време на мача с Аржентина, но всичко е нормално", заяви Харал Щенгер, говорител на германската футболна централа.

В мача срещу Аржентина, Сами Кедира беше заменен в 78-ата минута от Тони Кроос. Какау не взе участие в този двубой, а на върха на германската атака игра Мирослав Клозе.

Днес Клозе обяви, че отборът му не се притеснява от предстоящия двубой с Испания въпреки загубения финал на европейското първенство преди две години. „Определено испанците са по-добри от предишните ни съперници Аржентина и Англия. Те имат фантастичен отбор. Гледах запис от мача им срещу Парагвай и мисля, че те все пак не са безгрешни и непобедими. Трябва хубаво да разузнаем слабостите им и да ги използваме", заяви нападателят на германците.

За полуфинала между двата тима, който е в сряда има още 1900 непродадени билета, обявиха организаторите. Толкова е и бройката на непродадените входни талони за другия двубой - Уругвай - Германия, който е във вторник.