Атлетико и Удинезе се спасиха в края, победа за Михайлов

Рен бе на няколко минути от успех срещу Атлетико (Мадрид) Снимка: Reuters
Рен бе на няколко минути от успех срещу Атлетико (Мадрид)

Фаворитите в група "I" на Лига Европа - Атлетико (Мадрид) и Удинезе, се спасиха с късни попадения при гостуванията си съответно на Рен и Селтик.

"Дюшекчиите" стигнаха до частичния успех на "Рут де Лориен" благодарение на гола на Хуанфран в 87-ата минута.

Преди това Виктор Монтано даде преднина за "червено-черните", които обаче не съумяха да я задържат.

Не успяха да задържат аванса си и играчите на Селтик, които до 88-ата минута водеха срещу "зебрите" от Удине след точно реализирана дузпа на Сунг-Юнг Ки още в самото начало.

11-метров наказателен удар получиха и гостите, като Алмен Абди бе точен от бялата точка.

Така Атлетико и Удинезе останаха на върха с по 4 точки, докато Рен и Селтик имат по 1.

Николай Михайлов отново бе титуляр за Твенте при изразителния успех с 4:1 над полския шампион Висла. За тима от Краков мачът отново бе пропуснат от Цветан Генков, който лекува контузия.

Фулъм постигна важна победа с 2:0 като гост над Одензе в другия сблъсък от тази група "K" и заедно с Твенте събра по 4 точки. Датчаните остават трети засега с 3, а Висла все още няма актив.

Друг български национал - Валентин Илиев, започна като титуляр за Стяуа и остана през цялото време на терена при 1:1 срещу кипърския АЕК (Ларнака) в среща от група "J".

Шалке 04 пък трябваше доста да се потруди преди да спечели с 3:1 срещу Макаби (Хайфа) у дома и да поведе парада в класирането.

Феновете на футбола в Белгия могат да бъдат повече от доволни, след като два от общо трите им участника в груповата фаза на Лига Европа имат 6 точки след два изиграни мача.

Андерлехт спечели с 2:0 при гостуването си в Москва на местния Локомотив и оглави таблицата в група "L".

Щурм се върна в битката за място в следващия етап на надпреварата след обрат в другия мач от 0:1 до 2:1 срещу АЕК в Атина.

Домакините обаче останаха с 10 души на терена, малко след като поведоха в резултата. АЕК удържа устрема на Щурм до 87-ата минута, след която обаче австрийците реализираха двете си попадения.

Брюж по подобие на Андерлехт също е с пълен актив от точки след запомнящ се обрат на терена на "артилеристите" от Брага, като попедният гол падна в самия край.

Така белгийският гранд има преднина от 3 точки пред португалците и английския Бирмингам, постигнал също обрат до 2:1 на терена на Марибор.

Ситуацията в група "G" се заплете, след като Аустрия (Виена) победи с 2:1 като гост шведския шампион Малмьо и застигна лидерите Металист (Харков) и АЗ Алкмаар, поделили точките след 1:1 в Украйна.