Пелето играе 66 минути при реми на Стяуа, Металист обърна Сампдория

Пелето бе титуляр при визитата на Стяуа в Холандия Снимка: BGNES
Пелето бе титуляр при визитата на Стяуа в Холандия

Българският национал Станислав Ангелов игра 66 минути за своя отбор Стяуа при равенството 1:1 като гост на Утрехт в мач от група "K" на Лига Европа.

Пелето стартира като титуляр, но бе заменен в средата на второто полувреме от съотборника си Михай Радут.

Домакините успяха да поведат след час игра благодарение на Едуард Дуплан. Неговият съотборник Шут обаче спомогна за частичния успех на румънския гранд, забивайки си автогол в 75-ата минута.

В дерби-мача от същата група Наполи и Ливърпул не успяха да си отбележат гол в Неапол. Така ситуацията в групата остава завързана, като разликата между лидера Ливърпул и последния Стяуа е само 3 точки.

Украинският Металист (Харков) сътвори подвиг у дома, обръщайки италианския Сампдория от 0:1 до 2:1 в мач от група "I", при това с човек по-малко.

"Моряците" откриха резултата в 32-ата минута чрез Коман, но само шест по-късно Тайсон възстанови статуквото. Голмайсторът за домакините бе изгонен в 58-ата минута, но колегата му Шавиер вкара за 2:1 в 73-ата, с което Металист изпревари Сампдория във временното подреждане.

В другия сблъсък ПСВ Айндховен направи подебен обрат, надделявайки с 2:1 като гост на стария ни познайник Дебрецен. Точни за холандците бяха Енгелаар (40) и Рейс (66), а Миадиноски бе дал аванс за домакините в 45-ата минута.

Зенит е вече с единия крак на 1/16-финалите в Лига Европа, след като записа трети пореден успех в група "G", този пъд с 2:0 над хърватския Хайдук в Санкт Петербург.

Точни за руснаците бяха Бухаров и Дани. По същото време Андерлехт се разправи с АЕК и вкара три безответни гола чрез Бусуфа и два на Лукаку. Така белгийският първенец се върна в борбата за второто място, записвайки актив от три точки, колкото имат гърците и Хайдук.

Румънският национал Марика пък донесе домакинския успех на Щутгарт с 1:0 срещу Хетафе в група "H" и вече има 9 точки. Втори са швейцарците от Йънг Бойс с 6, разбили Олборг с 4:2 в Берн.

Сериозна битка между три отбора се очертава в група "J". Борусия и Пари Сен Жермен не успяха да се победят в Дортмунд и след попадения на Сахин от дузпа и Шантом в края завършиха 1:1.

Севиля излезе на втора позиция след минимален успех над Карпати като гост. Точен за андалусийците бе Фреди Кануте в 34-ата минута.

Лидер е ПСЖ със 7 точки, а Борусия има 5.