Арсенал се самозакопа на "Емиратс", Нюкасъл спечели Дербито на Североизтока

Мартин Кели в борба за топката с Андрей Аршавин Снимка: Getty Images
Мартин Кели в борба за топката с Андрей Аршавин

Отборът на Арсенал отново показа, че не се намира във форма и загуби първото си голямо дерби от началото на сезона.

"Топчиите" отстъпиха с 0:2 на Ливърпул насред "Емиратс", макар че мачът като цяло вървеше равностойно.

Фатална за лондончани бе 70-ата минута, когато най-добрият им играч на терена Емануел Фримпонг си заработи глупав втори жълт картон за безумно влизане в централната част на терена.

Неволите за Арсенал започнаха още през първата част, когато Лоран Косчелни получи лоша травма в кръста и едва успя да напусне терена на крака.

Всичко това доведе и до нещастен автогол в 78-ата минута, когато при една бърза атака на Ливърпул между резервите Суарес и Мейрелеш Микел от Арсенал изчисти с все сила топката в тялото на Адам Рамзи и тя прехвърли вратаря Шчесни.

При акцията на мърсисайдци останаха съмнения за засада при подаването към уругвайския нападател.

Той се превърна в автор на второто попадение, когато при нова бърза атака получи топката на празна врата от Мейрелеш и затвърди успеха за своите.

По-рано през деня Нюкасъл постигна първа победа на терена на Съндърланд от 2006 г. насам, надделявайки с 1:0 в голямото североизточно дерби на Англия.

Въпреки многото положения пред двете врати и здравите сблъсъци по терена съдията Хауърд Уеб за кой ли път показа, че не може да ръководи завързани мачове. Реферът не даде кристално чиста дузпа преди почивката за "свраките", когато защитник на "черните котки" изби с ръка пред голлинията.

Освен това Уеб дълго време позволяваше много остра и на моменти буквално груба игра от страна на двата състава, като спестяваше картони.

Едва в предпоследната минута се реши да изгони играч, като в случая това бе Филип Бардсли от Съндърланд.

Голът за Нюкасъл пък бе дело на Райън Тейлър в 62-ата минута от пряк свободен удар отдясно на наказателното поле.