И Челси започна с хикс

Босненският вратар Асмир Бегович отчая нападаателите в синьо Снимка: Getty Images
Босненският вратар Асмир Бегович отчая нападаателите в синьо
Португалският мениджър Андре Вияш-Боаш започна с нулево равенство в първия си официален мач начело на Челси Снимка: Getty Images
Фернандо Торес бе доста активен, но отново не можа да се разпише за лондончани Снимка: getty images
Фернандо Торес бе доста активен, но отново не можа да се разпише за лондончани

Челси завърши 0:0 в гостуването си на носителя на Купата на Лигата Стоук Сити и стана третият претендент за титлата в Премиършип, който започна сезона с равенство, след вчерашните ремита на Ливърпул и Арсенал.

Мачът бе първият официален начело на отбора за новия мениджър Андре Вияш-Боаш, който дойде от Порто това лято.

Нападателят Фернандо Торес бе предпочетен като титуляр от португалеца заедно със Саломон Калу пред Никола Анелка и Дидие Дрогба. Световният шампион обаче отново не можа да се разпише за Челси, въпреки че се представи силно в днешната среща и бе доста активен.

Герой на мача стана босненският вратар на домакините Асмир Бегович, който обезкуражи испанеца и останалите нападатели на столичани, които влязоха през втората част.

Най-близо до гола бе Анелка, чийто удар срещна гредата, след като стражът на Стоук Сити успя да закачи топката преди това.

Последният шанс за „сините” от Лондон бев добавеното време, когато Дрогба получи право да изпълни пряк свободен удар, но нацели стената.

След броени минути започва и вторият мач от Висшата лига днес – Уест Бромич срещу шампионите Манчестър Юнайтед.

За наше съжаление, българският голмайстор на „червените дяволи” Димитър Бербатов е оставен на резервната скамейка от мениджъра сър Алекс Фъргюсън.