Левски отвя Локомотив (Сф) за едно полувреме

Георги Иванов остана доволен от играта на Левски срещу Локомотив (Сф) Снимка: Gong.bg
Георги Иванов остана доволен от играта на Левски срещу Локомотив (Сф)

Вицешампионът Левски се върна на победния път по категоричен начин, разгромявайки столичния Локомотив с 4:0 в предпоследен мач от VIII кръг на "А" група.

Така "сините" изпревариха шампиона Литекс във временното класиране и заеха 4-ото място с 18 точки. Толкова има и третият Черноморец, но бургазлии са с по-добра голова разлика.

В следващия кръг левскарите ще гостуват именно в Бургас в пряк спор за челните места.

Софийско дерби на практика нямаше, тъй като интригата в мача на "Георги Аспарухов" бе убита до почивката.

Агонията за Локомотив (Сф) започна в 6-ата минута, когато Симеон Райков комбинира с Христо Йовов пред наказателното поле и след последвал финт и мощен шут в левия на Пейков ъгъл откри.

12 по-късно защитата на гостите сами създадоха условия Шюрд Арш да вкара гол на празна врата.

В 30-ата минута Райков отправи страховит изстрел извън наказателното поле, който срещна напречната греда. Топката обаче отиде в краката на Йовов, който десетина метра я прати в мрежата.

8 минути преди края на първото полувреме и Дарко Тасевски записа името си сред реализаторите, засичайки с глава центриране на Орлин Старокин.

Второто полувреме не предложи кой знае какви интересни моменти и ще се запомни единствено с проблема с осветлението на стадиона, което забави началото му с няколко минути.

Последният мач от този кръг е в понеделник, когато Славия посреща Калиакра на клубния си стадион в "Овча купел".