Феноменален Джеко разплака на четири пъти Тотнъм

Джеко си правеше, каквото си иска със защитата на Тотнъм Снимка: Getty Images
Джеко си правеше, каквото си иска със защитата на Тотнъм

Доминацията на Манчестър Сити в Англия продължи и в III кръг. В единия смятан за дерби сблъсък "гражданите" преодоляха със сериозна лекота Тотнъм с 5:1 насред "Уайт Харт Лейн" и продължават да окупират върха с пълен актив от точки.

Босненският национал Един Джеко бе главният герой в мача, реализирайки четири гола във вратата на "шпорите". Достойно му пригласяше и направилият официален дебют Самир Насри, който асистира за две от неговите попадения, както и за това на Серхио Агуеро за 4:0.

Въпреки че и Тотнъм имаше в началото изгодни ситуации за гол, топките влизаха в тяхната мрежа. В 34-ата минута чудесно центриране на Насри отляво бе засечено ефектно от Джеко.

Седем по-късно отново същият дует направи 2:0 за Сити, като босненецът насочи топката с глава по доста красив начин в незащитения от Фридел ъгъл.

Точка на всякаква интрига бе поставена в 55-ата минута, когато Яя Туре бе изведен отдясно в наказателното поле, пусна топката успоредно на голлинията и Джеко вкара на празна врата.

Малко след това и другият нападател в тима Серхио Агуеро записа името си сред голмайсторите, а Кабул защити част от честта на домакините с почетен гол в 68-ата минута.

Накрая остана и малко време Джеко да порази целта за четвърти път, като това стана с красив фалцов удар от средно разстояние.

В друг мач от деня Нюкасъл записа втори успех от началото на кампанията, надделявайки с 2:1 над Фулъм на "Сейнт Джеймсис Парк". Точен на два пъти за "свраките" бе Леон Бест, а Клинт Демпси отбеляза за столичани.