Реал би трудно Севиля, Роналдо не вкара

Анхел ди Мария вкара единственото попадение при победата на Реал (Мадрид) над Севиля в Примера Дивисион Снимка: Getty Images

Реал (Мадрид) спечели изключително труден, но ценен успех с 1:0 срещу Севиля в среща от 16-ия кръг на Примера Дивисион. Така тимът на Жозе Моуриньо завърши годината само на две точки от лидера в класирането Барселона.

Мачът на стадион „Сантяго Бернабеу" бе изпъстрен с 12 жълти и два червени картона. "Белите" стигнаха до успеха с попадение на Анхел ди Мария в 77-ата минута, въпреки че 13 минути по-рано бяха останали с човек по-малко на терена, заради червен картон на Рикардо Карвальо.

Гостите също завършиха мача с 10 човека след червен картон на Мухамаду Дабо в самия край на мача.

Голмайсторът на „белите" Кристиано Роналдо не успя да се разпише в този двубой и остава със 17 попадения в шампионата. Португалецът продължава да дели първото място в листата на реализаторите с Лионел Меси. Вчера аржентинецът също не успя да отбележи гол в дербито срещу Еспаньол.

Това е осми успех на Реал в домакинските срещи през този сезон в Ла Лига. На „Сантяго Бернабеу" тимът е отбелязал 24 попадения и е допуснал едва пет.

За Севиля това бе пето поражение последните пет мача в Примера Дивисион. Андалусци постигнаха 3 победи и 5 загуби в мачовете си на чужд терен от началото на сезона. Тимът спази традицията да не излиза с една и съща стартова единайсеторка като тя продължава вече 101 срещи.

За последно това се случи в 29-я кръг на сезон 2007/08. Севиля победи Валенсия с 2:1 на "Местая", но в следващия кръг загуби от Атлетико (Мадрид) на "Санчес Писхуан" със същия титулярен състав. От началото на този сезон Севиля не е повтарял стартовия си състав във всички 26 официални мача за първенството, Лига Европа и турнира за Купата на краля.

В друга среща от кръга днес Хетафе постигна обрат срещу Алмерия и спечели с 3:2, въпреки че изоставаше с 0:2.

С успеха Хетафе зае седмото място с 26 точки и е само на две точки от четвъртото място, което дава право на участие в квалификациите за Шампионската лига.

Със същия точков актив, но по-добра голова разлика на шестото място пък е Атлетико (Мадрид), който тази вечер би с 3:0 Малага. Това е четвърта загуба за Малага в последните пет мача в Примера Дивисион. Атлетико пък записа едва третата си победа като гост през този сезон. Съставът има 1 равенство и 4 загуби при визитите си в Ла Лига.