Стилиян Петров с красив гол при равенство на Астън Вила

Днешният гол бе шести за Стенли в 167 мача за Вила Снимка: Getty Images
Днешният гол бе шести за Стенли в 167 мача за Вила
Един Джеко и Александър Коларов се разписаха при поредната победа на Манчестър Сити Снимка: Getty Images

Капитанът на Астън Вила Стилиян Петров откри резултата при равенството 2:2 като гости на Съндърланд.

Българинът се разписа с красив изстрел от около 20 метра.

Голът, който той отбеляза в 20-ата минута, бе негов шести в 167 мача за клуба.

В 38-ата 18-годишният нападател на домакините Конър Уикъм изравни резултата, като по този начин стана най-младият играч, реализирал гол през настоящия сезон във Висшата лига.

Скоро след това Петров бе на крачка от ново попадение след добре изпълнен пряк свободен удар, но топката не влезе в мрежата.

Пет минути преди края на мача бирмингамци все пак отново взеха преднина чрез гол на Ричард Дън с глава, но в 89-ата националът на Бенин Стефан Сесеньон по подобен начин фиксира крайното 2:2.

Друг български национал - Мартин Петров също бе титуляр за своя клуб Болтън, но не можа да помогне на Уондърърс да избегнат загубата от Суонзи.

Уелските новаци във Висшата лига спечелиха с 3:1 и продължават да нямат загуба на свой терен.

Любопитно е, че техният нападател Дани Греъм се разписа два пъти в мача - по веднъж във всяка от двете врати. След като си отбеляза автогол в 73-ата минута, англичанът успя да се реваншира в 90-ата.

Загубата прати Болтън на предпоследната, деветнайсета позиция, като отборът има само 6 точки от двете си победи в десет изиграни мача.

Без загуба обаче продължава лидерът Манчестър Сити, който се наложи с 3:1 над Уулвърхемптън и си върна аванса от 5 точки на върха пред шампиона Юнайтед.

В последния двубой от днешната програма Ливърпул би с 2:0 Уест Бромич като гост. Попаденията отбелязаха Чарли Адам от дузпа и Анди Керъл. Това бе първи успех за Ливърпул след две поредни равенства - срещу Манчестър Юнайтед и Норич като домакин.