Реал отново не сбърка на „Сантяго Бернабеу”

С два гола на Карим Бензема Реал (Мадрид) спечели срещу Еркулес Снимка: getty images
С два гола на Карим Бензема Реал (Мадрид) спечели срещу Еркулес

Отборът на Реал (Мадрид) постигна 14-ия си пореден домакински успех в Примера Дивисион. В среща от 28-ия кръг на Ла Лига „белите" биха с 2:0 Еркулес. С успеха Реал съкрати изоставането си от лидера в класирането Барселона на четири точки. Каталунците обаче са с мач по-малко и утре вечер гостуват на Севиля.

Двете попадения за победата на Реал отбеляза Карим Бензема в 24-та и 56-та и минути. В трети пореден двубой той отбелязва два гола. Със същия брой попадения французинът се отчете и при разгрома със 7:0 над Малага и при победата с 3:1 над Сантандер в предишния кръг. Общо в първенството Бензема има вече 9 гола. Във всички турнири Карим е автор на 19 попадения.

С успеха Реал продължава да бъде единственият отбор в Примера Дивисион, който не е загубил нито една точка на собствения си стадион. От началото на сезона тимът на Жозе Моуриньо е спечелил 42 от 42 възможни точки в срещите, играни на стадион „Сантяго Бернабеу".
Последният двубой, който Реал загуби като домакин в шампионата бе този с Барселона на 11 април миналата година. Тогава „белите" паднаха с 0:2.

През този сезон общо Реал има вече 22 победи от 28 срещи. Двубоят с Еркулес бе 14-ия, в който мадридчани не допуснаха гол. В 11 от тези срещи „белите" бяха краен победител. У дома тимът е отбелязал повече от половината си попадения в шампионата - 46 от общо 67 вкарани гола, а е допуснал само 6 от 20-те попадения.

Това бе 27-ия мач за Икер Касияс през този сезон в Примера Дивисион. Вратарят записа 2430 минути и вече е играчът на Реал с най-дълъг престой на терена. По този показател той изпревари Кристиано Роналдо, който наблюдава срещата от трибуните.

Още преди мача Жозе Моуриньо бе категоричен, че суперзвездата няма да играе макар да е възстановен от контузията, получена срещу Малага. Роналдо обаче не е тренирал една седмица и това е причината да остане сред публиката.

Първи минути след триседмично отсъствие заради травма обаче записа германецът Сами Кедира. Полузащитникът се появи в игра в 60-та минута на мястото на Анхел ди Мария. Частична почивка получи Чаби Алонсо, пълна португалецът Пепе.