Славия победи Черноморец във вълнуващ мач

Бразилецът Жуниор се разписа от дузпа от "белите" Снимка: Sportal.bg
Бразилецът Жуниор се разписа от дузпа от "белите"
Резервата Николай Божов оформи крайното 3:2 с хубав прехвърлящ удар Снимка: Sportvox.net
Резервата Николай Божов оформи крайното 3:2 с хубав прехвърлящ удар

Славия поднесе приятна изненада на своите привърженици, побеждавайки Черноморец с 3:2 в Бургас.

Нищо не предвещаваше подобно развитие, когато в 8-ата минута Тодор Паланков с мощен шут от разстояние откри резултата за „акулите".

До края на полувремето обаче „белите" обърнаха хода на мача с голове на Даниел Пеев и на бразилеца Жуниор от дузпа за нарушение срещу него на Жереми Фо-Поре.

В 58-ата минута Георги Андонов от домакините изравни от пряк свободен удар, но в 75-ата влезлият като резерва Николай Божов прехвърли вратаря Стоян Колев за крайното 3:2.

Скоро след това френският защитник Фо-Поре отново се прояви като грешник, изкарвайки си втори жълт картон за симулация и с човек по-малко Черноморец не успя да се върне в мача.

Победата бе втора поред за Славия след успеха с 2:1 в малкото столично дерби с Локомотив (София) преди седмица. С нея "белите" с две места нагоре в класирането - до девета позиция.

Черноморец си остава четвърти, изпреварвайки по голова разлика петия Левски, който също има 15 точки.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА

Черноморец: Колев, Дянков - к, Фо-Поре - ЧК, Цонков, Терзиев, Паланков (85-Кики), Андонов, Асис (77-Дяков), Абел (70-Христов), Жужу, Крумов

Славия: Кунчев, Маркес, Желев - к, Димитров, Пеев (90-Георгиев), Златков, Иванов, Борносузов, Жуниор (67-Божов), Попара (82-Молдованов), Юруков